reklama
 

Módní policie z plesu jako Brno: Maloměstská snaha, nebo důležitá fashion událost?

S podtitulem Nejprestižnější ples v Brně se konala zábava, která jako jedna z mála přiláká i celebrity z hlavního města do regionů. Dostál večer svému slibu, že se bude jednat o „ples pro opravdové milovníky života a luxusu"? Nejdražší vstupenka pod názvem „Tugendhat" stála 21 tisíc korun. Odpovídaly této ceně i hvězdami předvedené modely?

Foto: Profimedia.cz

Plesy mají v našich zeměpisných šířkách velkou tradici, těší se oblibě, která nebyla přerušena ani socialismem. K plesu patří dlouhé róby a smokingy. V jejich volbě stále tápeme, bez ohledu na to, zda se jedná o celebrity, nebo běžné smrtelníky. Stále oscilujeme mezi nedostatečně slavnostním oblečením a nekultivovanou okázalostí.

Plesu jako Brno se nedá upřít snaha. Ačkoli Vídeň se svým proslulým plesem v opeře je coby kamenem dohodil, moravská metropole se nechce vzdát možnosti pořádat společenské gala, jež bude stát za návštěvu všem. I těm, kteří jen neradi vytáhnou paty z hlavního města. To je chvályhodné, stejně jako skutečnost, že součástí plesu je dobročinná aukce.

O letošním ročníku Plesu jako Brno se hned po skončení akce začalo šeptat, že Prahu v této oblasti naprosto zastínil. Také celebrity se ve svých kreacích snažily, vystavily (půjčené) diamanty a své dekolty.

O tom, komu se to povedlo, a komu méně, se přesvědčte v naší galerii.

reklama