reklama

Módní policie z Českého plesu: halucinace nevkusu, které překonaly fantazii

Ani noblesní prostředí Obecního domu nemohlo ztlumit tvrdou ataku nevkusu, kterou představovalo odění některých slavných návštěvnic Českého plesu.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Pořadatel podle svých webových stránek sliboval, že zakoupenou vstupenkou na Český ples se přenesete do dob, "kdy plesy byly vrcholnou společenskou událostí, přehlídkou noblesy a elegance". Bohužel někteří účastníci svým vzhledem evokovali bezčasí rozkročené mezi někdy normalizací, divokými 90. léty a všemi těmi nevkusnými roky poté.

Problémem byly nejen šaty určitých dam, ale také jejich make-up, nemožné účesy na hlavách à la kremrole a chybějící soudnost, jež nutí nasoukat se do modelu bez stahovacího prádla nebo takového, jehož rozparek vzbuzuje trapno, nikoliv erotično. To vše je jedna část problému. Druhou mohou být samotné fotografie pořízené před květinovou stěnou. Ta sice byla před pár lety trendy (nyní by ve vyspělejších společnostech kvůli své ekologické náročnosti asi neobstála), ale na Českém plese byla nasvícena do oranžovo-růžova. Bohužel taková scenérie nezalichotila nikomu.

Prohlédněte si modely návštěvnic Českého plesu v naší fotogalerii.

reklama
reklama