reklama

Plavky pro "normální ženy"? Andílky z Victoria's Secret nahradily plnoštíhlé modelky

Victoria's Secret se novou jarní kolekcí plavek povedla pořádná trefa. On-line kampaň totiž zaznamenává u lidí na sociálních sítích nadšené ohlasy, a to zejména za angažování dvou žen, které nabourávají klišé o plavkových modelkách.

Jill Kortlevová Prohlédnout grafiku
Jill Kortlevová | Foto: Profimedia.cz

Jarní kampaň na plavky slavné módní značky Victoria's Secret promují Jill Kortleveová a Paloma Elsesserová a právě druhá zmiňovaná modelka se stala i hlavní tváří titulky časopisu Vogue.

Lidé na sociálních sítích neskrývají nadšení, že na fotkách pózují i "ženy s křivkami" a že se Victoria's Secret nebojí ukázat modelky různých tvarů. "Už bylo na čase," zní například jeden z mnoha komentářů na Instagramu. 

Firma by podle lidí měla kromě samotné kampaně začít myslet na všechny ženy a vyrábět i oblečení, které není limitované velikostí XL.

Victoria's Secret v uplynulých letech čelila kritice, že nepodporuje rozmanitost. Modelka Robyn Lawleyová například v roce 2018 založila petici Jsme všichni andělé, ve které poukazovala na to, že by andělská křídla, typický znak žen předvádějících prádlo této značky, slušela i plus-size modelkám.

Podívejte se v galerii v úvodu článku na modelky Jill Kortleveovou a Palomu Elsesserovou a připomeňte si jejich nejslavnější fotky a kampaně.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama