reklama

Móda z řetězců může být i udržitelná: Jaké kousky si vybrat?

Většina z nás nosí jen 10% svého šatníku, průměrně každý fast fashion outfit vezmeme na sebe tak zhruba tři až pětkrát. Takové jsou poznatky stylistky a módní koučky Kamily Vodochodské.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Abyste si mohli vybrat i v řetězcích s masovou módou kvalitní zboží, musíte se vyznat v materiálech. Hledejte ty přírodní, jako je bavlna, vlna, len či hedvábí. Nebo naopak dejte přednost inovativním, recyklovaným, jako je tencel nebo s obsahem rostlinných vláken, třeba bambusu.

Pokud jste neudělali v šatníku čistku ve stylu Marie Kondo, tak tam určitě máte i něco, co jste vzali na sebe jen jednou. Třeba hned ve zkušební kabince. Pokud už do budoucna nechcete každé tři měsíce neustále třídit to, co nenosíte, měli byste se vyhýbat takzvaným suchým větvím. O co jde?

Podle Kamily Vodochodské jde v tomto případě o kousek, který je nechtěný a nenošený. Stylistka také doporučuje vyzkoušet 14denní zátěžový test šatníku. Díky němu tak zjistíte, které kousky nosíte nejvíc a proč.

Netrapte se, pokud nemáte pocit, že váš šatník není okamžitě eko, etický či udržitelný. Žádné dokonalé řešení neexistuje, jen takové, které bude zdravější pro planetu i pro vás.

Prohlédněte si naší galerii pro produktové tipy, jak si nakoupit v řetězci.

reklama
reklama
reklama