reklama

Díky pandemii vznikl nový módní trend. Cottage styl bere útokem košile po babičce

Bikiny a surfařské neopreny vyměníme za roztomilé volánky na košili po babičce a piknikové košíky. Pandemie omezila cestování, a tím dala prostor pro vznik nového trendu.

Prohlédnout grafiku
Foto: H&M

Nový trend nejvíc žije na sociální síti, kterou nejčastěji využívá (zatím) nejmladší generace, na TikToku. Pod hashtagem #cottagecore zde najdete šaty jako z časů našich prababiček, proutěné košíčky a háčkované dečky.

Proč je cottagecore (spojení slov v překlad chata a základ) momentálně tak trendy? Je to reakce na omezené cestování, způsobené epidemií koronaviru. Ale také coby únik městem unavených lidí.

Módní styl, který velebí "život po selsku", není žádnou novinkou, oblíbila si ho už v 18. století Marie Antoinetta. Dalším velkým zastáncem byl spisovatel Lev Nikolajevič Tolstoj, který ač byl šlechtického původu, zbožňoval oblečení prostých venkovanů.

Českoslovenští chataři a chalupáři měli také svůj styl. Stalo se jím oblečení, které by nechtěli nosit ve městě. V našich šatnících tak vznikaly celé oddíly s věcmi, co se dají "vynosit leda na chatě".

Estetika současného cottagecoru vychází také z let šedesátých, kdy teenageři po celém světě zkoušeli batikovat a nosili k takto vyšperkovanému oblečení gumáky.

Prohlédněte si naši galerii a zjistěte, zda náhodou nebude cottagecore novým módním trendem, co si okamžitě přisvojíte.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama