reklama

Módní návrhář Zac Posen krachuje: Celebrity pláčou, jeho róby budou mnohým chybět

Devětatřicetiletý newyorský návrhář skoncoval se svým byznysem dobrovolně. Na vině jsou finanční těžkosti. Designéra nezachránila ani zakázka svatebních šatů na večerní recepci britské princezny Eugénie.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Kamarádí se s ním Sarah Jessica Parker, Dita von Teese, Katie Holmes nebo Gwyneth Paltrow. Na červeném koberci patřily jeho róby k těm nejopulentnějším. Ani talent a zájem mocných a bohatých sympatickému návrháři nestačil. Na začátku listopadu se rozhodl svůj módní dům uzavřít.

Zac Posen pochází z amerického Brooklynu a je potomkem židovských přistěhovalců z východní Evropy, kteří utekli do Evropy před nacismem. Jako malý prý v synagoze zabavoval příbuzným jarmulky a oblékal do nich panenky. Už na střední škole vyhrál cenu za kreativitu a psaní, později exceloval na nejprestižnější módní škole světa, londýnské Saint Martins.

Od začátku své kariéry Posen proslul jako návrhář celebrit, v roce 2001 totiž vytvořil šaty pro Naomi Campbell, od roku 2004 byl oblíbeným návrhářem Natalie Portman a mnohých dalších.

O osm let později si jeho šaty na Oscary vzala Glenn Close, čímž strhla lavinu zájmu. Róby od Zaca Posena se nosily na předávání Zlatých glóbů, Emmy a Met Gala. Širokou popularitu návrháři vyneslo několik sezon porotcování v reality show Project Runway, která vyhledávala nové designérské talenty.

Vypadalo to, že Posena nic nezastaví. Vytvořil dostupnou kolekci svatebních šatů, redesignoval uniformy pro palubní personál Delta Airlines, dokonce napsal vlastní kuchařku s tisícovkou milovaných receptů. Kdo sleduje návrháře na Instagramu (@zacposen), ví, jak miluje vaření.

Když loni navrhl večerní svatební šaty pro princeznu Eugénii, nikdo nečekal, že o rok později bude muset svůj podnik uzavřít. Co se vlastně stalo? Prohlédněte si naši galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama