reklama

MBPFW, den 4: Co se bude nosit? Široká ramena a klobouky i ofiny zakrývající tvář

Poslední přehlídkový den pražského fashion weeku přinesl jen tři přehlídky a jednu party ve velkém stylu.

Foto: MBPFW

Návrhářku Kateřinu Geislerovou milují celebrity, a tak na její show bylo pěkně plno. Stalo se už tradicí, že její modely předvedla kromě Jany Plodkové, Martiny Šmukové a Anety Vignerové také Simona Krainová.

Mnohem důležitější ale je, že kolekce Kateřiny nabídla podle mého názoru hned několik opravdu krásných kousků. Líbily se mi celopletené outfity, červené šaty s průstřihy a strukturou, zamilovala jsem se do tříbarevného kabátu se vzorem a petrolejových kozaček. Ale opravdovou "peckou" jsou pro mě úplně všechny klobouky, čepice a kšiltovky. 

Nová kolekce od Petry Balvínová byla méně dívčí a romantická než obvykle, což myslím jako kompliment. Hlavními symboly byly velké, téměř vojenské našité kapsy, použití šedé barvy a detaily z kůže velbloudí barvy. Mým favoritem je Petřin kožený kabát i krátká bunda.

Jakub Polanka většinou celý fashion week uzavírá a vždycky je to výjimečná událost. Nejen pro jeho modely, ale i make-up, choreografii, zvolenou muziku… Jak jsem viděla v zákulisí, vizážisti od MAC si před Polankou výjimečně mohli dát nohy na stůl, protože make-up byl víc než "nude", zatímco vedle u Kevin Murphy měli plné ruce práce - museli modelky (a modely) nejen učesat, ale také jim připevnit barevné ofiny zakrývající půl obličeje.

Celá kolekce je založená na vrstvení a pánských oblecích, které jsou schválně oversized, zejména tedy v ramenou, a ozvláštěné šálami, hedvábnými košilemi v pestrých barvách a podobně. Defilé pak bylo takovou malou party a odstartovalo jinou, větší party, kdy už tančili a proháněli se po mole úplně všichni.

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama