reklama

MBPFW, den 3: Minimalismus, burleska i pánské podpatky

Třetí přehlídkový den přinesl jednu výraznou show za druhou, přičemž pokaždé výraznou v úplně jiném slova smyslu.

Foto: MBPFW

Zase se potvrdilo, co říkám dlouhodobě, a sice že během fashion weeku by se nemělo pracovat. Přestože první pondělní začínala až v pět, mimořádně na ní nebylo plno. A to přitom byla víc než lákavá.

Jednak z důvodu očekávání, s čím se poprvé na fashion weeku představí zkušená návrhářka Zdeňka Imreczeová - předvedla monochromatické modely v přesně tom minimalistickém způsobu, který je teď cool, takže věřím, že by si našla ještě více příznivců, kdyby bývali nemuseli sedět v kancelářích. Pevná pracovní doba je zhouba lidstva, věřte mi.

Druhým důvodem, proč rozhodně jít na tuhle "brzkou" přehlídku byli gruzínští Situationist, kteří přijeli do Prahy v rámci výměnného pobytu, který síť Mercedes-Benz Fashion Weeků pravidelně organizuje. Před časem naopak v Gruzii své modely předvedl Miro Sabo. Situationist byli podle mě skvělí, líbilo se mi zejména jejich použití barevné kůže a kožešiny.

Rovněž o obou dalších přehlídkách by se dalo dlouze vyprávět, a také se vyprávělo. Kontroverzní reakce vzbudil se svojí kolekcí Lukáš Macháček. Tentokrát se téměř vzdal svého rukopisu, a najel na punkovou vlnu, která trochu vypadala jako mix luxusní módy Valentino s obyčejným oblečením z Replaye a New Yorkeru. Zároveň prokázal, že je výborný stylista.

Po něm Michael Kováčik pojal zimní kolekci po svém - místo teplých kabátů a bund si připravil večerní outfity. Bylo tu několik večerních rób, ale i večírkové topy či košile z blýskavým disko efektem. Reagoval však i na fakt, že se stírá rozdíl mezi dámskou a pánskou módou, a jednomu z modelů nasadil podpatky. Šel na nich tak elegantně a ladně, že to působilo naprosto přirozeně. Nevěřila bych, že tohle někdy řeknu, ale spolu s jeho velkým tetováním na prsou šlo vlastně o dokonalou kombinaci. Důkaz, že nic a nikdy se nemá odsuzovat, protože nevíte, kdy vás co překvapí a vrátí vám vaše předsudky i s úroky.

Večer patřil Zuzaně Kubíčkové. Jediná se rozhodla opustit prostory obchodního domu Kotva a pro svoji přehlídku si vybrala honosný sál Boccaccio naproti v Grand Hotelu Bohemia. K tématu burlesky, kterou byly její nové modely inspirovány, se to ostatně hodí mnohem víc.

Jen je trochu škoda, že nikdo nepočítal s takovým zájmem o Zuzčinu show, přestože byla jen na speciální pozvánky. Kvůli velkému náporu akce začala s téměř hodinovým zpožděním, přičemž se tentokrát bohužel nesedělo. Ti, kteří navíc neukořistili místa v prvních řadách, neviděli ani vystoupení Miss Cool Cat, ani modely samotné. Přitom si na nich Zuzka dala tolik záležet a jedním z jejích hlavních důvodů, proč udělat show jinde než na klasickém mole bylo, aby diváci byli jejím modelům blíž a mohli si je prohlédnout do detailů.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama