reklama

Její tělesné rozměry v pubertě vybočovaly z "normálu". Vymyslela proto vlastní prádlo

Trojnásobná držitelka Grammy, americká raperka Lizzo od mládí trpěla komplexy ze svého vzhledu, jelikož její fyzické proporce se neslučovaly s tehdejším pojetím toho, co je krásné. Ve 33 letech se to rozhodla změnit. V polovině dubna na trh uvede vlastní značku Yitty, která má v ženách všech velikostí probudit lásku k vlastnímu tělu.

Raperka Lizzo chce změnit způsob, jakým o sobě ženy přemýšlí.
Raperka Lizzo chce změnit způsob, jakým o sobě ženy přemýšlí. | Foto: Reuters

Jak ukazuje úspěšná americká značka Spanx či proslulé produkty Skims slavné americké podnikatelky Kim Kardashianové, tvarující spodní prádlo se stalo lukrativním byznysem. Zanedlouho do něj rovněž vstoupí další hráč s potenciálem úspěchu. Americká zpěvačka a raperka Lizzo, která své korpulentní tělo dává na odiv již několik let, přestože se vymyká dosavadní "modelkovské" figuře, uvede na trh svou značku Yitty. Ta nabídne oblečení od nejmenší velikosti XS po tu největší 6X (v jiném číslování velikost 66-68) a bude zahrnovat podprsenky, legíny a šortky. 

"Měla jsem pocit, že mi televize a časopisy neustále říkají, že mé tělo není dost dobré," svěřuje se třínásobná vítězka cen Grammy v tiskovém prohlášení. "Abych se cítila akceptovaná a že vyhovuji archetypu krásy, musela jsem podstupovat bolest," uvádí Lizzo, která stahovací prádlo nosí už od svých deseti let.

Z toho důvodu se rozhodla vytvořit značku tvarujícího spodního prádla, které se bude lišit od klasických "smutných a omezujících kusů oblečení", jak říká sama oceňovaná umělkyně. Svůj podnikatelský záměr pojmenovala po své přezdívce z dětství. 

Yitty vstoupí na trh 12. dubna a prostřednictvím jemných látek a střihů si bere za svůj cíl u žen probudit sebelásku a sebevědomí. "Namísto toho, abychom o velikosti přemýšleli lineárním způsobem, přemýšlíme o ní jako o spektru, v němž je zahrnut každý. Velikost není velká, není malá, je vaše," uvádí Lizzo.

Yitty vznikla ve spolupráci se značkou Fabletics, kterou v roce 2013 spoluzaložila herečka Kate Hudsonová. Od roku 2017 nabízí širokou škálu rozměrů a v minulosti spolupracovala například s nebinární zpěvačkou a herečkou Demi Lovato. 

Lizzo nicméně doufá, že její projekt půjde o krok dál a pomůže změnit způsob, jakým ženy přemýšlí o svých tělech. "Je to pro mě výzva. Chci ženám umožnit, aby se bez omluv zase cítily skvěle," dodává. 

Mohlo by vás zajímat: Ahmedová: Ženy zažívají teror kvůli vzhledu, naše povinnost ale není líbit se druhým (16. 1. 2021)

Přijmout vlastní tělo je proces na celý život, není moje povinnost vypadat jako ideál krásy, mám zodpovědnost za své tělo, aby bylo zdravé. | Video: Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama