reklama

Legíny se staly novými džínami. Kdo je nenosí, neví, co je v pandemii v módě

Zatímco přiléhavé džíny si užívaly své výsluní v 90. letech, rok 2020 definitivně objasnil, proč se legíny staly novým must-have kouskem, poupravil jejich reputaci a díky praktičnosti, kterou dnes ocení asi každý, je vyzdvihují i módní řetězce. Jedná se o jeden z velkých převratů v módě. Nebylo totiž nikdy zvykem chodit v ulicích v něčem, co se hodí jen pro domácí prostředí.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

I díky pandemii, která pozastavila módní průmysl a zavřela lidi v domácích podmínkách, jsou legíny opět na scéně. Jejich praktičnost, dostupnost a pohodlnost dodaly těmto přiléhavým kalhotám velkou popularitu. Vlivné osobnosti na ně pějí ódy a luxusní značky se zaměřily i na tento módní kousek, aby se na něm daly najít i prvky luxusu, elegance a pohodlí. 

Pokud jde ale o to, jak legíny zkombinovat, je to trochu umění a ne každý je toho schopen. Pohrajte si s proporcemi i kontrastem - s přiléhavými legínami raději sáhněte po oversize vršcích. Nezapomeňte také na doplňky, které outfit dokážou rozsvítit a katapultovat ho do jiné dimenze. Designové kabelky, vrstvené řetízky a robustní límce zajistí, že váš vzhled bude dotažen k dokonalosti.

Jaké trendy letos v legínách frčí? Podívejte se do naší grafiky.

reklama
reklama