reklama

Kozačky na podzim i zimu: Nízké, nad kolena i gumové

Prohlédnout galerii
Foto: Žena

Zatímco loni se nosily především kozačky v tradiční délce do dvou třetin lýtka, letos se k nim přidávají i boty těsně nad kotníky, ale i supervysoké až nad kolena. Střídat je pak můžete třeba podle momentálního počasí.

Jak už je zvykem, kozačky jsou opět většinou černé, či hnědé, a to od světlé pískové přes velbloudí až po tmavý odstín čokolády. S výraznějšími barvami buďte raději opatrná, na kozačkách často vypadají lacině. Výjimku letos tvoří klasická modrá, kterou najdete například u DKNY či u Bati.

Pokud přece jenom zvolíte barevnou variantu zimního obutí, dbejte na to, aby střih boty i podrážka byly co nejjednodušší. Jakékoli zdobení je v tomto případě opravdu spíš na škodu.

Co se týče stylů, jistě vás uklidní, že kožené motorkářské boty s kovovými přezkami jsou pořád v kurzu, s nimi ale i elegantní kozačky na podpatku či úplně jednoduché hladké jezdecké boty. 

Z materiálů je samozřejmě nejlepší kvalitní kůže, v níž vám bude větší teplo a navíc toho víc vydrží. V obchodech ale často najdete i krásné kozačky ze semiše. Před jejich koupí je ale třeba si uvědomit, že nechcete-li si je zničit, je lepší je nosit pouze, když je venku sucho.

A nezapomeňte, o každé boty je třeba se náležitě starat, abyste je už v půlce zimy nemusela házet do popelnice, a u těch zimních to platí dvojnásob. Vybavte se tedy nejen krásným obutím, ale i správnými krémy na boty a impregnací.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Lekce líčení: Ovládněte největší trendy sezóny

4 způsoby, jak si originálně uvázat šátek

Originální vany: Luxus plný elegance!

reklama
reklama
reklama