reklama

Karla Lagerfelda nahradí ve Fendi módní návrhář Dioru Kim Jones

Novým kreativním ředitelem v italském módním domě Fendi, který sídlí v Římě, bude módní návrhář značky Dior Kim Jones z Velké Británie. Nahradí Karla Lagerfelda, který loni zemřel a který ve Fendi pracoval od roku 1965. Od roku 1977 pak vedl oddělení dámského oblečení. Jones představí první kolekci prêt-à-porter pro Fendi určenou pro podzim a zimu 2021/2022 na únorovém týdnu módy v Miláně.

Kim Jones, Dior
Kim Jones, Dior | Foto: Reuters

Jones bude zodpovídat za kolekce vysoké krejčoviny (haute couture), konfekční oblečení (prêt-à-porter) a za kožešinové kolekce pro ženy.

Nový kreativní ředitel představí první kolekci prêt-à-porter pro Fendi určenou pro podzim a zimu 2021/2022 na únorovém týdnu módy v Miláně. Vedle svých nových povinností ve Fendi zůstane uměleckým ředitelem pařížského módního domu Dior Homme, což dnes označil za "velké privilegium".

Jones pracoval od roku 2011 pro společnost Louis Vuitton. Do společnosti Dior Homme, která vytváří modely pro muže, přešel o sedm let později. Jak Dior Homme, tak Fendi patří francouzské společnosti LVMH podnikatele Bernarda Arnaulta.

Módní dům Fendi, jehož první butik byl založen v roce 1926 v římské ulici Plebiscito, je znám především výrobou luxusních oděvů, kabelek a obuvi z kůže a kožešin. Nově zrekonstruovaný butik nyní otevřel i v pražské Pařížské ulici.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama