reklama

Bidenová spravila reputaci první dámy USA. Je módní ikonou i vzorem nezávislosti žen

Za americkým prezidentem Joe Bidenem stojí jeho viceprezidentka Kamala Harrisová, ale v osobním životě především manželka Jill. Druhé housle jako Melania Trumpová ale rozhodně hrát nebude. To už dokazuje od dob volební kampaně i lednové inaugurace.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Zatímco Melania Trumpová byla v kampani stávajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa stále téměř neviditelná, Jill Bidenová byla volebním esem svého muže. Jeho politickou kariéru aktivně podporuje, nicméně je sama velmi úspěšnou ženou, která i díky svým fashion volbám nestojí v pozadí.

Pracovala na plný úvazek jako učitelka angličtiny i během vrcholové politické kariéry svého manžela Joea. Toho poznala během rande naslepo, které zorganizoval Bidenův bratr. Když prý uviděla svého budoucího manžela poprvé, pomyslela si: "Díky bohu, že jde jen o tohle jedno rande".

Nicméně s manželem tvoří harmonický pár už třiačtyřicet let. Sama pochází z pěti dětí a v patnácti letech začala pracovat, aby byla finančně nezávislá. Přivydělávala si jako servírka i modelka a jejím prvním manželem byla láska ze střední školy.

reklama
reklama
reklama