reklama

Proč je vévodkyně Meghan módní ikonou? Kupte si šaty jako ona a získáte prince

Cokoliv, co si vezme na sebe vévodkyně Meghan, vzbudí mimořádný zájem minimálně na internetových vyhledávačích. Dalšími influencery, kteří ovlivňují vkus široké veřejnosti, jsou třeba herec Timothée Chalamet nebo Zendaya, zpěvačka a herečka ze seriálu Euforie.

Meghan Markleová je nejmocnější módní ikonou roku | Video: Reuters

Výroční zpráva vyhledávače Lyst potvrdila to, co už se dalo tušit. Vévodkyně Meghan ze Sussexu je největší módní influencerkou současnoti. A to navzdory skandálům, poněkud nejednoznačné pozici v britské královské rodině a názorům některých škarohlídů, kteří kritizují její módní styl.

Efekt Meghan je mocný a momentálně předčí jakoukoliv jinou slavnou osobnost. Daleko za sebou tak nechává, co se vyhledávání stejných nebo podobných modelů týče, svou švagrovou Kate nebo třeba Kim Kardashian.

Například šaty od Club Monaco, které si na sebe vzala během nedávné cesty po Africe, byly okamžitě vyprodány. Přesněji během 24 hodin. Sukně od americké značky J.Crew způsobila, že brand posílil z hlediska zájmu o 102 procent.

Bez udržitelnosti nemůže móda existovat

Zatím přesně nevíme, jaké trendy nás čekají v roce 2020. Zatím se hovoří o posedlosti Japonskem (kvůli nadcházejícím Letním olympijským hrám), návratu obrovských kabelek i módě, která bude zároveň politickým vyjádřením. Vše ale bude podřízeno diktátu rozumnější spotřeby, obnovitelným a organickým materiálům a udržitelnosti.

Značky, o kterých jste možná neslyšeli

Letošní, už téměř končící rok, se nesl v duchu smrti Karla Lagerfelda a velké nostalgii po 90. letech. Céline Dion se díky spolupráci s novým stylistou stala miláčkem fashion profesionálů a překvapila novým vzhledem i své fanoušky. Všichni hovořili o přehlídce návrhářů Viktora&Rolfa, kteří umístili na obrovské tylové šaty vtipné věty, tzv. meme.

Příští rok prý ale bude patřit značkám, které velmi pravděpodobně neznáte. Kromě dánské designérky romantických šatů Cecilie Bahnsen to bude třeba Francouzka Marine Serre a její bláznivé barevné róby, případně značka Alyx, jejíž oblečení a doplňky připomíná klubovou scénu na přelomu milénia.

Co si z toho vzít?

Proč je Meghan nejvlivnější módní influencerkou? Není to jen o jejích volbách v oblékání ani bezvýhradně o tom, že se přivdala do britské královské rodiny. Vévodkyně ze Sussexu je rebelkou, původní ženou z lidu a také novodobou Popelkou. Proto se s ní snáz můžeme identifikovat a třeba si i podvědomě říct, že ve stejných šatech, jaké nosí ona, uděláme dojem na prince.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama