reklama

Vlněné šaty, bikiny nebo odvážná tanga: Jak šel čas s dámskými plavkami

Pryč jsou doby, kdy se do plavek úspěšně přibíralo. Jejich dnešní podoba i módní trend nahrává spíše útlejším ženám, přesto platí, že výběr střihů a vzorů je nyní zdaleka nejrozmanitější za celou plavkovou historii. Podívejte se s námi, jak se tento oblíbený i zatracovaný kousek ženského šatníku vyvíjel v průběhu desetiletí.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Podle webové definice jsou plavky oděv, který si člověk obléká pro pobyt u vody a ve vodě. K tomu je však třeba dodat, že se žena jen tak s nějakým "oděvem" k vodě nespokojí. Extrémně důležitý je i tvar, materiál, barva či vzor, stejně jako to, nakolik vám plavky padnou.

V současné době máme nekonečně mnoho možností, jaké plavky si vybrat a kolik toho ze svého těla odhalit. Ne vždy tomu tak bylo a plavky začínaly být plavkami až počátkem 20. století. Dnešní modely ovšem ty tehdejší připomínaly jen velmi vzdáleně. S holou kůží se šetřilo, a její odhalené množství se dokonce měřilo v centimetrech. 

Projděte si naši grafiku a podívejte se, jak šel čas s tak důležitým kouskem dámského šatníku, jakým jen dámské plavky jsou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama