reklama

Foto: "Nikoho nekopíruji". Zemřel slavný francouzský návrhář Pierre Cardin

Ve věku 98 let zemřel v Americké nemocnici v Paříži slavný módní návrhář Pierre Cardin. Vizionářský stylista a průkopník prêt-à-porter, konfekčního odívání, zpřístupnil módu širší veřejnosti. Cardin byl držitelem několika řádů a ocenění a člen francouzské Akademie krásných umění. Agentuře AFP jeho úmrtí oznámili pozůstalí.

Pierre Cardin Prohlédnout grafiku
Pierre Cardin | Foto: Reuters

Pierre Cardin byl synem italských přistěhovalců z Benátska a nejprve se vyučil krejčím. Toužil po kariéře herce, věnoval se tanci a modelingu, ale nakonec začal pracovat v ateliéru Christiana Diora.

Svůj první butik s dámskou módou s názvem Eva otevřel otevřel ve svých 32 letech v roce 1954, o tři roky později následoval butik Adam a móda pánská. Zručně pracoval s konceptem licencí a výrobky s jeho značkou, od kravat, přes cigarety, parfémy až po minerálku, se prodávaly po celém světě, píše AFP.

"Den velkého smutku pro celou naši rodinu, Pierre Cardin už není. Skvělý návrhář, kterým byl, prošel stoletím a zanechal Francii a světu jedinečné umělecké dědictví v módě a nejen v ní," napsala jeho rodina v prohlášení.

Připomeňte si jeho kariéru a tvorbu.

reklama
reklama