reklama

Fenomén Birkenstock: Ošklivé sandále, které hýbou módním světem

Možná jste je zaznamenali v předchozích sezónách, kdy je nosily snad všechny milovnice módy. Pantofle, které připomínají zdravotnické přezuvky do školy ale rozhodně neplánují z fashion výsluní nikam mizet.

Foto: Žena.cz

První, kdo spustil mánii těchto klenbu hýčkajících sandálů, byla přehlídla značky Céline pro jaro 2013, kdy návrhářka Phoebe Philo sladila elegantně vypadající modely s botami, co byly do té doby považovány za symbol ošklivosti.

Velký obrat

Od té chvíle se německá značka Birkenstock, která proslulou zdravotnickou obuv vyrábí, mohla začít tetelit blahem. Mezi její zákazníky se začali řadit osobnosti, které by se do té doby takovému tvaru obutí z plna hrdla vysmáli.

Hvězdné sandále

Jen si představte, že boty, které jste byli zvyklí nosit maximálně jako pantofle na doma, najednou hrdě předvádí i celebrity jako je Naomi Watts, Miranda Kerr, dvojčata Olsenovy nebo Alexa Chung.

Vzhledem k tomu, že momentálně módním světem vládne ironie a výsměch líbení se za každou cenu, to nevypadá, že sandály typu Birkenstock někam odkvačí. Naopak, zřejmě se stanou klasikou, kterou budeme vnímat podobně jako baleríny. Nákupčí po celém světě totiž hlásí stále velký zájem o páskové sandále s korkovou anatomickou klenbou.

Jak je nosit?

V případě, že vás tento styl bot oslovuje a chcete ho zařadit do svého šatníku pro nadcházející letní sezónu, doporučujeme si zajít nejdřív na pedikúru. Sandále, co nejsou primárně sexy, vyžadují krásné a upravené nohy. Poté kombinujte podobně jako značka Céline: s elegantními kalhoty a košilí, šaty s volánky, s topy s odhalenými rameny.

Pokud vás partner či okolí za nákup sandálů ve stylu zdravotnických pantoflí nepochválí, nezoufejte. Kromě toho, že jste velmi in, z vás také bude mít radost ortoped.

Potřebuju se zpovídat jako člověk, lidi na balkóně sbírám jako Pokémony, říká Třeštík | Video: DVTV
reklama
reklama
reklama