reklama

Watsonová usedne do vedení módního gigantu, slibuje ekologičtější přístup značek

Anglická herečka Emma Watsonová, známá obhajovatelka ekologické módy, zasedne do vedení francouzského konglomerátu luxusních módních značek jménem Kering. Třicetiletá herečka by měla značkám pomoci s ekologickým přístupem i přitáhnutím mileniálů.

Foto: Reuters

Emma Watsonová zastane novou pozici ve vedení konglomerátu luxusních módních značek Kering, sdružující mimo jiné jména jako Gucci, Balenciaga, Saint Laurent či Alexander McQueen. 

Anglická herečka, narozená v Paříži, se proslavila především rolí čarodějky Hermiony v sérii o Harrym Potterovi. V posledních letech je však čím dál známější i díky svým aktivistickým postojům. Je hlasitou zastánkyní ženských práv a také vyslankyní OSN pro oblast genderové rovnoprávnosti. 

Herečka byla také tváří několika módních značek, jako Burberry či Lancôme. Momentálně je ambasadorkou aplikace Good On You, která hodnotí módní značky podle jejich etického a udržitelného přístupu.

Britský deník The Guardian také připomíná, že Watsonová je známá také svým ekologickým přístupem k módě na oficiálních událostech. 

Aplikace Good On You například hodnotí udržitelný přístup značek Gucci, Saint Laurent a Balenciagy jako zatím ne zcela dostatečný. A právě Watsonová by mohla zlepšit jejich pozici, a navíc přitáhnout více mileniálů, píše The Guardian.

Watsonová byla do role nominována akcionáři podniku společně s dalšími novými členy, jako je někdejší ředitel společnosti Credit Suisse Group Tidjane Thiam či Jean Liu, prezident "čínského Uberu" Didi Chuxing.

Generální ředitel Keringu François-Henri Pinault, manžel Selmy Hayekové, jejich navržení údajně s radostí přijal. "Jejich znalosti a dovednosti, společně s jejich rozmanitým pozadím a přístupem budou neocenitelnou pomocí," řekl. 

Kering zaměstnává okolo 38 tisíc zaměstnanců po celém světě a jeho obrat se pohybuje okolo 16 miliard eur, připomíná britský deník. Velkým rivalem Keringu je firma LVMH, sdružující například Louis Vuitton, Givenchy, Fendi a od loňska také jednu z průkopnic ekologické módy Stellu McCartney. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama