reklama

Co znamená být opravdovou dámou?

Dnešní uspěchaná doba očekává od žen, že si budou počínat odhodlaně a energicky. Díky tomu často zapomínáme, co to znamená být opravdovou dámou.

Foto: Profimedia.cz

Dnešní uspěchaná doba očekává od žen, že si budou počínat odhodlaně a energicky. Díky tomu často zapomínáme, co to znamená být opravdovou dámou. Přitom stačí jen několik drobných detailů, díky kterým můžete dosáhnout významné změny, které si zaručeně všimnou i muži kolem vás.

Moderní ženy si zvykly, že zařídí spoustu věcí samy - chodí do banky, vozí auto do servisu a není pro ně problém vyměnit žárovku. Ženská rovnoprávnost je už nějakou dobu módním tématem, nic se ale nemá přehánět. Pokud to s rovnoprávností přeženeme, nemůžeme se divit, že se k nám muži podle toho budou chovat.

Není pochyb o tom, že je skvělé být soběstačnou ženou, ale necítíme se lépe, když o nás muži pečují jako o skutečné dámy, otvírají nám dveře a nosí nám snídani do postele? Pokud se budeme za každou cenu snažit všechno zařídit samy, nedočkáme se žádoucího respektu a okolí se k nám nikdy nebude chovat jako k opravdové dámě.

Žena a dáma: jaký je v tom rozdíl?

Je několik faktorů, které odlišují opravdovou dámu od ženy. Žena se rozhodne pro červený lak na nehty a výrazné doplňky, aby upoutala svým vzhledem. Opravdová dáma nic takového nepotřebuje - skutečná dáma je spokojená sama se sebou a má zdravé sebevědomí, které vyzařuje z celého jejího projevu a chování.

Její aura je fascinující, a proto se nemusí oblékat provokativně. Její styl je sofistikovaný a každý na první pohled pozná, zda jde do divadla, nebo na nákup. Je to její osobnost a intelekt, které okouzlí její okolí.

A jaké jsou tipy opravdové dámy, na které bychom neměly zapomínat, pokud chceme, aby nás okolí vnímalo jako opravdovou dámu a podle toho se k nám také chovalo?

A jedna rada na závěr: Nechte někdy nějaké věci na vašich partnerech, ať se s nimi poperou. A také je nezapomeňte pochválit! Dřiv nebo později se musí dostavit úspěch! 

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama