reklama
 

Co vědět předtím, než si koupíte drahou kabelku?

Přemýšlíte o investici do drahé značkové kabelky? Pak si raději předtím přečtěte tyto důležité body.

Foto: iStock

Pro většinu z nás je koupě drahé kabelky vydřená záležitost. Není to tak, že by se nám jich doma válelo několik. Spíše je to sen, který se možná jednou podaří naplnit.

Když už ta situace nastane, chceme si být jisté, že kup, který děláme, je správný. A hlavně, že kabelka vydrží mnoho let. Dost možná si něco takového totiž kupujeme poprvé a naposledy. Co vědět předtím, než si kabelku pořídíte?

Řekněte si, pro jaký účel kabelku budete mít

Pořád někde pobíháte a potřebujete pevnou kabelku, která vydrží i nápor všech maličkostí? Hledáte spíš jen menší přes rameno, kam uložíte mobil a peněženku? Nebo možná něco zdobnějšího na večery a víkendy? Řekněte si, jaký by měl být hlavní účel. Nechcete, aby kabelka ležela někde na poličce a chytala prach.

Stanovte si cenový limit

Ceny kabelek se liší. Záleží na kvalitě, materiálu a samozřejmě na značce. Nejlepší je říct si, kolik do kabelky můžu investovat a podle toho se poohlížet po značce, která nabízí kabelky v tomto cenovém rozhraní. Pokud chcete utratit dvacet až čtyřicet tisic, zvolte Proenza Schouler nebo Céline. V rozpětí čtyřicet až šedesát tisíc má skvělý výběr Balenciaga, Valentino, nebo Prada. A pokud pokukujete v cenové linii kolem sto tisíc, pak si můžete užít Gucci, Fendi, Chanel, nebo Louis Vuitton.

Nakupujte jen od prodejců s dobrou pověstí

Víme, že je lákavé zkusit koupi po internetu, hlavně když třetí strana nabízí všechny ty slevy a záruky kvality. Neriskujte to. Trh s padělky je obrovský. A upřímně, když už investujete takové peníze, nechcete zažít ten pocit jít do krásného butiku a kabelku si odtud sama odnést?

Ujistěte se, že o ni bude postaráno

Když už utratíte desítky tisíc, chcete mít jistotu, že vám kabelka vydrží. A když ne, tak že o ni bude postaráno. Proto je třeba i Chanel tolik oblíbený, kabelku totiž opraví i po několika letech nošení. Potřebujete k tomu pouze doklad, že jste kabelku opravdu u značky Chanel koupila (nebo od autorizovaného jiného butiku). To je i důvod, proč se většinou koupě od třetích stran nevyplácí. 

Dejte na pocit

To nejdůležitější na konec. Uvědomte si, že to, jak utrácíte peníze, je jen vaše věc. Nemyslete na to, jak se na vaši koupi budou dívat ostatní. Dejte na svůj pocit a pokud je kabelka něco, po čem toužíte už dlouho, dopřejte si ji, zasloužíte si to.

Související

reklama

Komerční tip

reklama