reklama

Nemějte slitování: Věci, které si zaslouží okamžitě vyřadit z šatníku

Jaro, to je nejlepší doba zase provětrat šatník. Kterých věcí se bez lítosti zbavit?

Foto: iStock

Dělá se to těžko a rozhodně ne s lehkým srdcem. Některé věci i opláčeme, ale jinak to nejde. 

Znáte takový ten pocit, kdy stojíte před skříní a nemáte co na sebe? Že se vůbec ptám, je to problém každé z nás. Když jde ale kolem druhá polovička a vy si zanaříkáte, tak pro vás nemá vůbec žádné pochopení, protože co vidí on, je většinou plná skříň různorodých svršků. Ale jen vy víte, že "tady to" se za chvíli šíleně zmuchlá, "tamto" má na sobě skvrnu, která nejde vyprat, a tyhle kalhoty jsou natržené. A už je to tak nějaký ten pátek. To nás přivádí k otázce, čeho se konečně nadobro zbavit.

1) Všechno, co je zničené a potrhané

Proč byste si nechávala něco, co je zničené? Vždyť to přece opravíte. Teorie je sice hezká, ale praxe se mnohdy liší. Přiznejte se, kolik věcí čeká, než je donesete někam, kde si je necháte opravit? Nebo si říkáte, že to nejde až tak moc vidět a že si to někdy ještě na sebe vezmete… a pak si to už nikdy neoblečete? Pokud je to věc, která byla drahá, pak doporučujeme si ji ještě chvíli ponechat a opravdu (ale opravdu!) ji donést do opravny. Pokud to selže, dát pryč. Už si ji na sebe nikdy nevezmete. Ostatních levnějších variant se zbavte. Pokud vám leží v šatníku ladem více než dva měsíce, už to nemá smysl.

2) Bundy nad pas

Trend crop topů je zaručeně velký. U bund byl ale crop střih populární někdy okolo roku 2000 a nevypadá to, že by se měl vrátit zpátky. Krom toho, že esteticky není nic moc, neplní ani svůj jediný praktický účel - zahřát. Pryč s nimi.

3) Barevný denim

Jeho čas už vypršel. Nosil se tak asi ve stejnou dobu jako bundy nad pas. Musí pryč, bez lítosti.

4) Sražené oblečení

Známe ten pocit, je to šok, ale stalo se. Váš oblíbený svetr se ale už nikdy nevrátí. Místo toho máte v ruce scvrklou variantu něčeho, co jste kdysi milovali. Poděkujte mu za jeho službu, naposledy se s ním pomazlete a nechte ho jít.

5) Úzké party minišaty

Šaty, které jste si koupily před více než pěti lety a které ještě pamatují vaše největší party roky. Když okolo nich projdete, vybaví se vám vzpomínky, které byste možná radši chtěly zapomenout. Netvrdíme, že byste neměly mít v šatníku nějaké malé černé na vánoční večírek. Ale asi to nebudou ty staré s flitry, do kterých se bojíte vůbec nasoukat, protože se nechcete dozvědět, že už nemáte stejnou velikost jako před lety.

6) Vše, co má skvrny

Taková ta skvrnka, která ale přece není na umělém světle vůbec vidět nebo ji můžete skrýt velkým náhrdelníkem, které jsou beztak trendy. Pravda je, že vy o ní vždycky budete vědět, a až na vás bude někdo zírat, jediné, na co budete myslet, je to, zda tu skvrnu vidí taky. Zbavte se toho.

7) Nepohodlné oblečení

Něco je ve slevě a vy si to koupíte bez toho, aniž byste to pořádně vyzkoušela a promyslela. Nemá to žádnou vadu, skvrnu, materiál je také v pohodě. Ale vy se v tom zkrátka necítíte. Výstřih je moc hluboký, nesedí vám to úplně v ramenou, barva vám nesedí k pleti. Nemá to smysl, darujte kousek kamarádce, kterou potěší víc.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama