reklama

Co budeme nosit příští jaro podle českých a slovenských návrhářů?

Tenisové kurty na Štvanici hostily módní událost sezony: během uplynulých několika dnů se zde prezentovaly kolekce talentovaných českých i slovenských tvůrců. Na své si v jejich tvorbě přijdou milovníci extravagance i minimalismu.

Foto: MBPFW

Během tří dnů se tu představilo 19 návrhářů a značek, včetně slovenské Nehery, studentů pražské UMPRUM i tokijské Bunka Fashion Graduate University a dalších. 

Klišé, že Češi mají cit hlavně pro outdoorové oblečení, díky týmu Lukáše Loskota, který Mercedes-Benz Prague Fashion Week připravuje, pomalu bere za své. Prestižní festival módy dokazuje, že máme talentované návrháře i publikum, které dokáže jejich tvorbu ocenit.

Vystoupit z davu

Ať už byste si pořídili minimalistickou kolekci od luxusní Nehery, lichotivé šaty od Zdeňky Imreczeové, sexy večerní overal od Michaela Kováčika, či streetwearem inspirovaný model od LaFormely, připravte se na pohledy kolemjdoucích. Nosit oblečení, které má svůj jedinečný design, totiž stále není běžnou součástí našich životů, což je škoda. Ne vždy se totiž jedná o finančně nedostupné modely.

Slibná budoucnost

Zářijová edice týdne módy také ukázala, že nejmladší generace tuzemských návrhářů v sobě skrývá zajímavý potenciál. Velký potlesk sklidil Jan Černý, který je sympatický nejen svou tvorbou, ale v módním průmyslu stále často vzácnou přívětivostí. Sezonu od sezony je vidět vývoj značky ODIVI, která představuje skvělý kompromis mezi invencí a nositelností.

Když už mluvíme o budoucnosti, svoji image teď celkem slibně proměnila značka Blažek. Kolekcí na příští sezonu definitivně potvrdila, že se nebojí trendů ani výraznější, a především stylovější cool pánské módy. 

Retro a ironie

Ozvěny 90. let a vtip ukázal návrhář Lukáš Krnáč, který věnoval svou kolekci lidským hříchům. Nechyběly tu vtipné nápisy a křiklavé potisky, které pamětníkům připomenou, jak jsme se oblékali před dvaceti lety.

Ve jménu ženskosti

I když nefandíte příliš nápadnému oblečení, může vás bavit třeba kolekce Zoltána Tótha, který představil ženské střihy a jemné potisky. Róby, které odkazovaly k renesanci, včetně svatebních šatů, zas na příští sezonu nachystal nositel ceny Czech Grand Design 2016 Miro Sabo.

Velká očekávání

Ačkoliv stále ještě můžete navštívit další doprovodný program, který je součástí Prague Fashion Weeku, jeho nejdůležitější část je už za námi. Díky zajímavé lokaci, profesionálně zvládnuté produkci, prestižním hostům i vysoké úrovni prezentací roste úroveň této akce, která má potenciál na to, stát se pro Českou republiku stejně důležitou jako například filmový festival v Karlových Varech.

Odhalili jsme neodbornou terapii, čelíme sprosté kampani, říká režisérka Infiltrace | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama