reklama

Černobílý symbol jin a jang je módním trendem letoška. Ovládl kabelky, šperky i boty

Kdo by neznal taoistický koncept propojení černé a bílé, Slunce a Měsíce, temnoty a světla. Čínský symbol jin a jang nově najdete na kabelkách, nehtech, špercích i botách. Podle módních expertů se jedná o jeden z hlavních trendů roku 2021.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Taoistický koncept propojení černé a bílé, Slunce a Měsíce, temnoty a světla - kdo by na něj někdy v životě nenarazil. Čínský symbol jin a jang, ve kterém se navzájem doplňují dva principy, se už stal nejednou inspirací v historii módy. Objevil se v rámci hnutí hippies a pak znovu v 90. letech ve stylu grunge, který byl úzce spojený s alternativní rockovou vlnou.

Jak napsal server L'Officiel, v letošním roce se tento symbol stává podle módních odborníků ještě něčím víc - jedním z hlavních trendů, které nás budou v různých variacích provázet rokem 2021.

Černá a bílá polovina spojená v jednom kruhu vyjadřuje princip dvou navzájem opačných a doplňujících se sil, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru. 

Stejně jako mnoho dalších symbolů, které si našly cestu do obecného povědomí, se i tchaj-ťi-tchu stal všudypřítomným emblémem. Obzvlášť oblíbený byl v módě hnutí hippies a znovu pak v 90. letech během alternativní rockové vlny grunge.

Nyní se tento černobílý symbol opět vrátil a rychle se stal oblíbeným módním trendem v nových, zábavných variacích, které se objevují na čemkoliv od oblečení přes kabelky, šperky až po boty.

Podívejte se do naší galerie v úvodu pro inspiraci. 

reklama
reklama