reklama

Cate Blanchett (46): Známe tajemství její krásy

Cate Blanchett je jedna z mála hollywoodských hvězd, které nesnášejí plastickou chirurgii. Jak je tedy možné, že vypadá tak dobře?

Foto: Profimedia.cz

Cate Blanchett je jednou z mála hollywoodských hvězd, které nesnášejí plastickou chirurgii, botox, a další podobné zákroky. Na její tváři najdete jemné vrásky, ale přesto vypadá naprosto dokonale. Jak to tedy dělá?

Britská i americká média zaplavily rozhovory s australskou herečkou Cate Blanchett. Dost často se ale netýkají jen její nové role ve skvělém filmu Woodyho Allena Jasmíniny slzy. Nejen ženské magazíny se zajímají hlavně o to, jak o sebe Cate pečuje a jaká je její tajná cesta k tak přirozené kráse. Proto jsme se rozhodli, že ji odhalíme i vám.

Pokud si říkáte, že jako světová celebrita se jistě moc nenadře, a tak nemá z čeho vypadat strhaně, jste na omylu. Cate natáčí jeden film za druhým - od Jasmíny už stihla natočit další dva, kvůli své práci musí hodně cestovat, takže stráví hodiny v klimatizovaném letadle, musí se neustále vyrovnávat s jet lagem, a kromě toho má doma tři malé syny. Není tedy o nic méně vytížená než vy.

Masáž nade vše

Přes to všechno vypadá úžasně, ale dobré geny za to prý nemůžou. Pravda je údajně taková, že Cate Blanchett miluje hlavně masáže obličeje a spoustu času stráví péčí o své vlasy. A sama Cate dodává, že její pleť nebyla vždycky tak hladká jako dnes. Před deseti lety prý nebyla zdaleka tak pevná a odolná. 

Její pleť se paradoxně zlepšila po prvním porodu. Tehdy jí ale také její dlouholetá vizážistka poradila používat japonskou kosmetiku značky SK-II. U nás ji bohužel neseženete, a tak ještě prozradíme, že Cate používá jejich bělící řadu, aby zabránila vzniku pigmentových skvrn a pleť hezky sjednotila. A bělící řady mají například u nás dostupné (a také o poznání levnější) značky Vichy, Bioderma či L'Oréal Paris. 

Jakýkoli pleťový přípravek pak na tvář aplikuje pomocí jemné masáže, která je podle ní ze všeho nejlepší. Kdykoli může, chodí si dopřát obličejovou masáž od odborníků, protože pro pleť je nejdůležitější, aby neustále pracovala. Kromě toho Cate pravidelně používá výživné masky na obličej, a to zejména když cestuje, nebo má dlouhé natáčecí dny. Nanést ji jednou týdně rozhodně neuškodí.

Opalovací krém a bronzer

"A to je vlastně víceméně všechno, co pro svoji pleť dělám. Snažím se být v péči konstantní a také pokaždé když jdu ven, používám opalovací krém - bez ohledu na roční období. Co se týče líčení, neobejdu se bez řasenky a bez bronzeru, který pleti dodá zdravý odstín a hezky zvýrazní rysy, zejména lícní kosti," prozradila Cate Blanchett britskému časopisu Red.

Když se ale chce nalíčit o něco víc, použije hnědé oční stíny Chanel, které prý vydrží ze všech nejdéle, a také tekuté oční linky Mac, které milují snad všichni vizážisti světa. Naopak rtěnku nepoužívá vůbec, maximálně jen na červený koberec, kam se ale nelíčí sama.

Nejvíc ze všeho ji na sobě trápí vlasy. Prý si je sama skoro vůbec neumí upravit, protože jsou dost nepoddajné. Možná že půvab tkví právě v jisté formě nedokonalosti...

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama