reklama

Svatební dress code: co si obléct na svatbu a jakým barvám se raději vyhnout

Kdo by se rád nezapojil do svatebního veselí plného lahodného jídla, zábavy a tance? Pokud máte to štěstí, že vás letos pozvali k účasti na tomto krásném obřadu lásky, měli byste také při oblékání pamatovat na pravidla, která respektují slavnostní událost i přání novomanželů.

Kromě dress codu je klíčové i pohodlí, jde o dlouhý den plný konverzace, jídla, pití a tance.  Prohlédnout grafiku
Kromě dress codu je klíčové i pohodlí, jde o dlouhý den plný konverzace, jídla, pití a tance.  | Foto: Shutterstock

Vybrat to správné oblečení na tento velký den může být složité, pokud máte respektovat společenskou etiketu i přání nevěsty a ženicha. Některá pravidla jsou tak zvaně nepsaná. Například to, že bílou barvu byste měla jako žena přenechat nevěstě.

Přišla vám pozvánka na svatbu s anglickými výrazy, které požadují předepsaný dress code? Někdy může být obtížné dešifrovat, co přesně si smíte vzít na sebe. Formal attire neboli společenské oblečení bývá na svatbách nejběžnější, ale existuje spousta dalších pravidel upravujících způsob oblékání a obouvání k dané příležitosti, která se mohou objevit na svatební pozvánce. Semi-formal, black-tie či smart casual dress, to jsou o něco nečitelnější styly oblékání, které vyžadují více důmyslu. 

Podívejte se do galerie, která vám pomůže se zorientovat a inspirovat.

reklama
reklama
reklama