reklama

Adidas končí s Kanyem Westem, firmě vadí jeho antisemitské výroky

Německý výrobce sportovních doplňků Adidas ukončil s okamžitou platností spolupráci s americkým raperem Kanyem Westem. Firmě vadí série antisemitských a jinak urážlivých výroků, které West v poslední době pronesl. 

Kanye West
Kanye West | Foto: Reuters

"Adidas netoleruje antisemitismus ani jakékoliv jiné projevy nenávisti. Nedávné komentáře a činy rapera jsou nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné. Jsou v rozporu s hodnotami, které firma vyznává, jako je rozmanitost a začlenění, vzájemný respekt a čestnost," stojí ve sdělení Adidasu.

Německému gigantu došla trpělivost po Westových slovech, která nedávno pronesl v jednom podcastu. "Já si můžu říkat antisemitské věci, za to se mě Adidas zbavit nemůže. A co?" řekl v podcastu. Firma pak čelila sílícímu tlaku veřejnosti i od svých vlastních zaměstnanců, aby obchodní partnerství s Westem ukončila.

Spolupráci s Westem zahájil Adidas v roce 2013. O tři roky později s ním podepsal kontrakt na výrobu a distribuci zboží z raperovy módní kolekce. Adidas už dříve uvedl, že partnerství má na obchodní aktivity firmy značný dopad a že patří k nejúspěšnějším obchodním vztahům v historii odvětví, kde německý podnik působí. West přesto firmu v posledních měsících veřejně kritizoval, podobně jako další velké značky, s nimiž má uzavřeny obchodní smlouvy, včetně firmy Gap.

West televizi CNBC řekl, že Adidas kopíruje jeho myšlenky. Na sociálních sítích si pak na Adidas často stěžoval, hlavně na generálního ředitele Kaspera Rorsteda a další členy vedení.

Omilostněný polský šaman o rituálech s ayahuascou a měsících ve vazbě. Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama