reklama
 

6 tipů, jak rozchodit nové boty a netrpět

Nebylo by to krásné nosit nové boty bez puchýřů hned, když si je koupíte?

Foto: Žena.cz

Koupili jste si nový vysněný pár a nemůžete se dočkat, až si je vezmete na sebe. Ale zcela oprávněně se už dopředu obáváte toho, že se pár prvních dní budete potýkat s puchýři a otlačeninami. Jak na to rychle a bezbolestně?

Královna Alžběta II. má dokonce speciálního člověka, který ji nové páry bot rozchodí. Rozhodně se tedy nejedná jen tak o nějakou maličkost. My obyčejní smrtelnící bohužel většinou nikoho takového po ruce nemáme, ale za to se můžeme naučit pár triků, jak na tento proces rychle a bezbolestně.

1) Začněte s jejich nošením pomalu

Víme, že nutkání hned se do nových bot obout a vyrazit, je velké, zkuste to ale i přesto vydržet. Chodidla vám poděkují. Noste nové boty buď jen chvíli (zajděte si v nich třeba na nákup) nebo si je obujte na pár minut doma. Ideálně choďte v tlustých ponožkách, aby se boty roztáhly.

2) Lžička je vaše záchrana

Najdete místa, kde vás boty tlačí a třete je zadní stranou lžíce. Tento pohyb je podobný tomu, když v botě chodíte a pomůže vám kůži (nebo jiný materiál obuvi) zjemnit.

3) Vezměte si na pomoc fén

Oblečte si několik párů ponožek (kolik se vám do boty vleze), boty obujte a za pomocí fénu ohřejte místa, kde vás boty dřou a tlačí. Zkuste nohou v botě lehce pohybovat. To pomůže nové boty roztáhnout. Chodidla nevyndávejte, dokud boty úplně nevychladnou.

4) Investujte do napínáků do bot

Moc nepomůžou u podpatků, ale u balerín nebo mokasín se jedná o hotový zázrak. Pořiďte si napínáky z kovu nebo ze dřeva a nechte je botu přes noc napínat. Některé napínáky zakoupíte i se speciálním sprejem, který celému procesu může výrazně pomoct. Koupíte je v prodejnách obuvi.

5) Vycpěte je novinami

Vezměte noviny a udělejte z nich kuličku, lehce je namočte, pozor, ne moc, jinak by vám voda zničila vnitřek boty. Vycpěte takto zmuchlanými novinami boty a nechte přes noc uschnout.

6) Přenechte to profíkům

Inspirujte se Královnou Alžbětou II. a přenechte tuto radost profesionálům. Některé opravny obuvi nabízí právě tuto službu, roztáhnutí nové obuvi. Jen mějte na paměti, že to chvíli trvá, většinou okolo dvou dnů. Alespoň se o to ale nemusíte starat a vaše chodidla vám zaručeně poděkují.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama