reklama

3. přehlídkový den: Multifunkční móda a večírek místo přehlídky

Poslední přehlídkový den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku byl opravdu výživný. Jako by návrháři zjistili, že je v dnešní době potřeba udělat víc než jen obyčejnou přehlídku.

Model z kolekce Petry Ptáčkové
Model z kolekce Petry Ptáčkové | Foto: MBPFW

První pondělní přehlídka patřila Petře Ptáčkové, návrhářce dobře známé i v cizině. Mimochodem její modely v minulosti zazářily třeba i v italském Vogue.

V Praze se Petra rozhodla, že během představení své nové kolekce bude přímo na mole. Některé její modely totiž byly multifunkční, a přímo před zraky diváků je předělala v něco úplně jiného. Z bundy se tak během chvíle stal batoh a podobně.

Mimochodem přehlídka byla ještě o to zábavnější, že ji šel i zpěvák a frontman kapely Lake Malawi Albert Černý. "Byl jsem hrozně nervózní, vůbec jsem nevěděl, jak mám jít. Jestli se hrbit jako to občas modelové dělají," svěřil se Albert, když jsme ho potkali po přehlídce. "Poslali za mnou nějakého kluka a ten začal: Hej kámo, musíš tohle a tohle, chápeš... Takže jsem stejně nevěděl nic," smál se.

Obrovské množství opravdu povedených modelů přinesla přehlídka studentů UMPRUM, která následovala.

O odpolední blok se podělili Odivi a Lukáš Macháček. U Odivi nás zaujaly hlavně růžové modely ze sametu, ovšem s velmi mladistvým střihem. Vlastně celá přehlídka byla o mladých cool lidech, tak trochu floutcích potulujících se na ulici a čekajících na své "mates".

Také Lukáš Macháček se držel svého typického rukopisu, i když úplně chyběla černá barva. Modely v zemitých barvách byly inspirované antickými tógami.

U obou těchto značek nás zaujalo i líčení, jehož vznik jsme pozorovali přímo v backstage. U Odivi zvolili nahou tvář s výrazným detailem - tenkou černou linkou na spodním rtu připomínající piercing nebo tetování. Lukáš Macháček naopak zvolil výrazné, ale velmi slušivé černé kouřové líčení (a to i u mužů) doplněné zlatými kousíčky alobalu.

Před show Jakuba Polanky se mísilo obrovské těšení spolu s tím, že jde o poslední show celého týdne. Před Kotvou se vůbec poprvé tvořily nepříjemné davy lidí, a tak jsme se raději šli zase ukrýt do zákulisí. 

Hlavní vizážistky značky MAC už tu modelkám na tvář podle šablony stříkaly písmena. Prozradily, že písmena dohromady dávají jasný vzkaz. "Já mám N! Vím, co to znamená, ale neprozradím, počkejte si na přehlídku," prohodila herečka a ten večer znovu i modelka Jana Plodková, když proběhla kolem.

Polanka navázal na minulou kolekci použitím flitrů, tentokrát je doplnil třeba potrhanými oversized mikinami. V kolekci pak byly večerní šaty ve stylu montérek, ale i velmi ženské transparentní materiály s bílým potiskem.

Asi se už stane zvykem, že závěrečné defilé se u Polanky stává večírkem. Začal hrát hit Boogie Woogie, kdy se modelky začaly řadit těsně vedle sebe, a konečně bylo jasné, že písmena dávají dohromady text: "Kéž mám odvahu andulek zpívajících v mrazu."

"Kéž mám odvahu andulek zpívajících v mrazu" 💕#jakubpolanka #show #ss17 #mbpfw #fashionweek #prague #czech #fashion

Fotka zveřejněná uživatelem Zdenka Tomis (@zdenkatomis),

Podruhé během fashion weeku jsem měla husí kůži a v očích slzy dojetí. Poprvé se o to postaral Miro Sabo, podruhé Jakub Polanka. Díky, kluci, už teď se těším na březen.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama