reklama

Místo politiky (ne)vtipné překřikování

Praha -Na začátku letošního roku se na silnici z Mošnova do Ostravy objevily billboardy obviňující Paroubka ze způsobení nehody. "Pozor! Varování stínového ministerstva dopravy. Po této silnici jezdí Paroubek rychlostí 200 kilometrů v hodině," stálo na nich a na dalších bylo napsáno: "Tady vás Paroubek nabourá a vy zaplatíte pokutu". K jejich autorství se přihlásila ODS. Billboardy reagovaly na nehodu tří aut, kterou podle svědků způsobila bezohlednou jízdou vládní vozidla. Pokutu ovšem platili řidiči nabouraných vozů. 

Později se na billboardech nejen poblíž místa nehody, ale také u Frýdku-Místku, v Ostravě či u Klimkovic, objevila "odpověď". "Říká-li pan Říman a ODS, že jsem tudy jel rychlostí 200 km/h, tak lžou!!! Jiří Paroubek," stojí na billboardech. Premiér vzkázal, že s kampaní nemá nic společného, ale "je rád, že se jej konečně někdo zastal".

Ve městech a podél dálnice D1 se objevují i další billboardy, které souteží v tom, kdo více zesměšní svého protivníka. "Kdo je nejčestnějším mužem ve státě?" Podle jednoho billboardu předseda lidovců Miroslav Kalousek. O pár kilometrů dál jiný billboard tvrdí, že občanští demokraté jsou "Nejcharakternější a nejchytřejší politici". Zaručuje to tvář Mirka Topolánka. Politické strany se však k vtipným i méně vtipným plakátům nehlásí.

"Pokud si za něčím stojím, tak to podepíšu," komentuje novou módu advokát Petr Kůta.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama