reklama

Michelle Obamová: Trpím depresí, může za to koronavirus i Trumpova administrativa

Manželka někdejšího prezidenta USA Baracka Obamy Michelle ve svém podcastu přiznala, že v poslední době trpí drobnými depresemi. Za její přetrvávající špatnou náladou je podle ní pandemie koronaviru, rasová nespravedlnost i Trumpova administrativa. Dodala, že má problémy se spánkem i cvičením.

Michelle Obamová
Michelle Obamová | Foto: Reuters

"Probouzím se uprostřed noci kvůli starostem a nevysvětlitelné tíži," přiznala někdejší první dáma. Manželka Baracka Obamy v novém díle svého podcastu přiznala, že trpí mírnou formou depresí a má problémy se spánkem a cvičební rutinou.

Vysvětluje si to současnou pandemií koronaviru, rasovou nespravedlností a pokrytectvím administrativy současného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

"Nejsou to zrovna uspokojující časy. Potýkám se s nějakou formou mírně deprese," přiznala Michelle Obamová v rozhovoru s americkou novinářkou Michele Norrisovou. 

Obamová sdělila, že zvládnout emoční houpačku vyžaduje znát dobře sama sebe a dělat věci, které člověku přináší radost. Uvedla také, že je "vyčerpávající" probouzet se každý den a slyšet, že nějaký další Afroameričan byl zabit, zraněn nebo ponížen. "Vede to k pocitu tíže, který jsem nikdy dřív necítila," citoval ji britský zpravodajský web BBC

Někdejší první dáma USA dodala, že v těchto situacích je důležité držet se svých rutinních aktivit, které ji pomáhají i během pandemie koronaviru. "Barack je ve své kanceláři, telefonuje a pracuje na své knize. Já jsem u sebe a holky jsou u svých počítačů. Ale kolem páté odpoledne všichni vylezeme ze svých koutů a věnujeme se společné aktivitě. Třeba jen tak sedíme pohromadě a skládáme puzzle," sdělila s tím, že po večeři hrají piky (americká karetní hra, pozn. red.). 

"Barack naučil hrát holky piky, takže teď zuří kruté boje o vítězství," popsala. Obamovi mají dospělé dcery - dvaadvacetiletou Malii a devatenáctiletou Sashu. 

Michelle Obamová také přiznala, že zpomalení během karantény bylo pro její dcery úlevou. "Myslím, že potřebovaly, aby se svět na chvíli zastavil. Život pro ně byl jako na běžícím páse," uvedla. A vzápětí sdělila, že pandemie byla příležitost zamyslet se nad tím, jak žít v novém světě. "Protože to bude nový svět," věří Obamová. 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama