reklama

Obamová brzy odvysílá první díl svého podcastu, prozradila jméno prvního hosta

Bývalá americká první dáma svůj podcast deklarovala jako prostor, ve kterém se bude otevřeně a upřímně mluvit o vztazích a zdraví, proto se rozhodla svůj první díl věnovat pandemii koronaviru.

Foto: Reuters

Prvním hostem připravovaného podcastu bývalé americké první dámy Michelle Obamové bude její manžel a někdejší prezident Barack Obama. Úvodní díl bude k poslechu 29. července.

"V prvním dílu chci mluvit s někým, jehož hlas zřejmě poznáte okamžitě," sdělila Obamová na zvukové upoutávce k programu. Dialog s manželem se má týkat pandemie koronaviru a protestního hnutí vyvolaného smrtí černocha George Floyda při zatýkání, uvedl magazín Variety, jehož redaktoři měli možnost si část prvního dílu poslechnout.

"Osm let svého života jsem měla šílený program, zaplněný projekty, projevy, státními večeřemi. Nehledě na snahu vychovávat dvě dcery a udržet hlavu nad vodou. Když ale Barackovo druhé prezidentské období skončilo, bylo víc času a možnost se nadechnout," říká v úvodu prvního dílu Obamová.

The Michelle Obama Podcast má mít devět dílů a poskytne rozhovory vždy s jednou osobností. Zaměřen bude na nejrůznější témata jako zdraví žen, manželství a vzdělání. Mezi hosty má být bývalá poradkyně Obamové Valerie Jarrettová nebo moderátor diskusního pořadu Conan O’Brien.

"Nechci něco nařizovat nebo vydávat něčí myšlenky za pravdu. Přeji si, aby to bylo, jako bychom seděli na lavičce v parku nebo v restauraci, kde hraje hudba. A ze všeho nejvíc doufám, že tento podcast nabídne témata, o nichž budou moci posluchači později mluvit ve svém vlastním prostředí," sdělila Obamová.

Jak uvedla agentura AFP, bývalá první dáma je v USA stále hodně populární a uspěla se svou autobiografií Můj příběh (Becoming), kterou vydala předloni a jíž se ve světě prodalo 11,5 milionu výtisků. Kniha vyšla i v Česku.

The Michelle Obama Podcast je prvním výsledkem spolupráce mezi službou Spotify a produkční společností Higher Ground, kterou založila Obamová společně se svým manželem, napsala agentura AP. Jako podcast lze označit audio obsah, který posluchači odebírají a poslouchají přes internet v libovolném čase, na rozdíl od poslechu rozhlasového vysílání.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama