reklama
  • Wiki
  • Matějská pouť 2014

Matějská pouť je první jarní poutí v Evropě. Akce se koná na Pražském výstavišti. Matějská pouť v roce 2014 chystá desítky atrakcí, mezi kterými se najdou opravdové skvosty i novinky ze zahraničí.
Kromě atrakcí najdou návštěvníci po celém areálu připravená rychlá občerstvení, orientální cukrovinky, perníková srdce, hračky a mnoho dalších prodejních stánků. Matějská pouť 2014 otevře své brány 1. března a končí 30. dubna.

Matějská pouť - otevírací doba a ceny vstupného

Provozní doba poutě je od úterý do pátku v čase od 14 do 21 hodin. Soboty, neděle, školní prázdniny a svátky jsou pro návštěvy otevřené od 10 do 22 hodin. Ceny vstupenek na jednotlivé atrakce se pohybují od 40 do 200 korun. Počítejte také se vstupným do areálu, které je kolem 25 korun. Matějskou pouť pořádá společnost Kočka.
V parku Pražského výstaviště se představí stálice mezi atrakcemi, jako jsou booster, katapult nebo kamikadze. Adrenalinovým zážitkem bude obří padesátimetrové rameno s vrtulí, které se točí všemi směry. Součástí Matějské poutě jsou i atrakce, které zná i méně znalý návštěvník. K dispozici bude stará horská dráha nebo pětatřiceticentimetrové ruské kolo.

Historie Matějské pouti

Matěj je patronem a ochráncem řezníků, cukrářů, kovářů a krejčích. Kolem apoštola Matěje se vyvinuly rozličné tradice. Všude je plno matějských poutí. Kromě toho sloužila matějská noc k četným předpovědím. Vzhledem ke stísněnému prostoru u kostelíku svatého Matěje byly kolotoče a stánky postupně stavěny blíže k centru Dejvic. V roce 1960 se konala pouť v blízkosti Letné, občas i v Modřanech nebo na Břevnově.
Od roku 1963 se koná Matějská pouť v areálu Parku kultury a oddechu Julia Fučíka v bubenečské Stromovce, dnes nazývaném Výstaviště Praha.

Související články

reklama
reklama
reklama