reklama
 

Léto na Moravě? Royal Dog Cider vás přenese do moravských sadů

Cider je u nás stále více populární, vypijeme ho zhruba 5 milionů litrů ročně. Největší oblibu si získává při letních teplotách, které často přesahují i hranici 30 stupňů Celsia ve stínu, a to už nejen dámy, ale i pánové rádi sáhnou po osvěžujícím cideru.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: Royal Dog Cider

Tomuto perlivému nápoji holdovali už staří Římané, v Anglii ho dokonce odváděli farnosti místo desátku a placení části mzdy v podobě cideru skončilo až s průmyslovou revolucí. Nejpopulárnější byl tehdy cider jablečný a stejně tak je tomu i dnes. I když se v dnešní době začínají objevovat nejrůznější příchutě a jiné druhy, klasika je prostě klasika.

Jablka dělají cider

Kvalita cideru, stejně jaké jiných nápojů, stojí především na použitých surovinách. V případě cideru se tak jedná o kvalitu jablek. To si velmi dobře uvědomuje Royal Dog Cider, který si jablka pečlivě vybírá v moravských jabloňových sadech, kde roste mnoho rozmanitých odrůd. Jedinečná chuť Royal Dog Cider je totiž kombinací několika speciálně šlechtěných odrůd českých jablek, které mají různé vlastnosti - některé jsou svěže nakyslé, další šťavnatě sladké, u některých je cítit příjemná hořkost. Různé odrůdy jablek se používají v takovém poměru, aby výsledný cider byl takový, jako ho znaly generace našich dávných předků - šťavnatý, správně vyvážený, jemně kořenitý a hlavně osvěžující.

Jaký cider vybrat? Ten bez konzervantů

Stejně důležitou roli, jakou mají jablka, hraje také samotná výroba cideru. I když už nemusíme používat ruční lisy, jako naši předkové, je dobré držet se osvědčených postupů stejně, jako to dělá Royal Dog Cider. Pro jeho výrobu se jablka po sklizni omyjí, rozdrtí, vylisuje se z nich přírodní šťáva. Nepřidávají se do ní žádná umělá barviva, sladila, konzervanty, ani třeba lepek. V poslední fázi se díky řízenému kvašení přemění cukr z přírodní jablečné šťávy na alkohol.

Na párty i výlety

S obsahem alkoholu 4,5% je Royal Dog Cider ideálním parťákem na letní výlety a oslavy. K dostání je totiž plechovkách, které můžete jednoduše zabalit do batohu nebo košíku a hurá s přáteli na piknik. A ledový cider vytažený přímo ze studené řeky zlepší náladu na nejednom letním výletu!

reklama

Komerční tip

reklama