reklama

Lesk a bída mateřství. Vtipné instagramové profily ukazují realitu mateřské role

Ne všechny profily na sociálních sítích ukazují jen pozitivní stránky mateřství, vymydlené děti a lesknoucí se dokonale stylizované pokojíčky. Přibývá i těch, které jsou vůči nově nabyté roli mnohem upřímnější. Podívejte se na některé z nich.

Ilustrační foto. Prohlédnout grafiku
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Na sociálních sítích existují hromady účtů, které ukazují obrázek dokonalého mateřství. Krásné spící dítě v dokonale stylizovaném pokojíčku a nalíčená a odpočinutá matka dopřávající si kávu a vlastnoručně upečený koláč. Realitě však mnohdy neodpovídají.

"Realita mateřství je taková, že žena tráví čas péčí o dítě, kojením, přebalováním, nákupy potravin, procházkou s kočárkem. Pokud nemá kamarádky, které by byly ve stejné životní situaci, jsou tyto aktivity často velmi osamělé a také repetitivní, takže i matka, která dítě miluje a roli matky si užívá, je často unavená, stýská se jí po určité bezstarostnosti, což s sebou zase nese výčitky, že ji vůbec něco takového napadá. Když pak večer dítě na chvíli uspí a pro odreagování bezmyšlenkovitě surfuje po internetu, na diskusním fóru nebo na účtu matky-influencerky, je konfrontována s virtuálním životem, který ten její třeba vůbec nepřipomíná," říká psychoterapeutka Lenka Mynaříková.

Naštěstí přibývá i účtů, které ukazují pravou tvář náročné nové role. 

Podívejte se na některé z nich.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama