reklama
 

Lednové filmové premiéry

Leden za okny i v českých kinech je poněkud temný. Do kin jdou tři horory - Saw 3, Smrtící nenávist a Americká kletba - a tři drsní oscaroví kandidáti: Životy těch druhých, Krvavý diamant či Apocalypto.

Taxidermia
Taxidermia | Foto: Aktuálně.cz

Z ambicióznějších kousků upozorněme na Kaurismakiho Světla v soumraku, šokující Taxidermii a český animovaný film Jedné noci v jednom městě. V zimním období až nepřípadně bujarý je balkánský dokument Kniha rekordů Šutky. zasmějete se i při skvělé Mojí superbejvalce. Druhé a oficiální premiéry, tentokrát ve čtyřicítce kopií, se dočká snímek Obsluhoval jsem anglického krále. V lednu startuje také Projekt 100.

 

4. ledna

  • Životy těch druhých - Premiérou týdne je bezpochyby toto německé drama o tom, jak agenti tajné služby Stasi zasahovali v 80. letech do životů běžných Němců. Strhující film je oprávněně vážným kandidátem na Oscary i Zlaté globy.

  • Světla v soumraku - Typicky kaurismakiovský snímek o velmi zoufalém outsiderovi, který nemá ženu, nemá práci a osud s ním smýká, kam se mu zamane. Tenhle finský kovboj v hlídačské uniformě si přesto získá divácká srdce.

  • Dokonalý trik - Nový film režiséra filmů Memento či Batman začíná se odehrává na přelomu 19. a 20. století v Londýně, kde o slávu a prestiž mezi sebou soutěží dva prvotřídní kouzelníci nejen s pomocí kouzel, ale i velmi špinavých triků.

  • Saw 3 - Další hororový hit: Jigsawovi, obávanému mozku v pozadí krutých a promyšlených her, v nichž jeho oběti svádějí boj o vlastní životy, se s pomocí jeho nové učednice Amandy podařilo znovu uniknout policii a zmizet.

 

11. ledna

 

18. ledna

  • Fast Food Nation - Bruce Willis či Ethan Hawke ve filmu natočeném podle úspěšného besselleru o nevalných amerických stravovacích návycích. Film nejen pro ty, kterým se líbil dokument Super Size Me.

  • Kniha rekordů Šutky - skvělý dokument z jedné svérázné cikánské osady kdesi na Balkáně. Žijí tu samí rekordmani a šampioni, kteří vědí, že není důležité zúčastnit se, ale vyhrát.

  • Smrtící nenávi2t - Pokračování hororu Nenávist se stejně jako úspěšný první díl odehrává v jednom prokletém domě v Tokiu, kam přijíždí sestra hlavní hrdinky z minulého filmu, aby zjistil, co se tu vlastně stalo a proč přitom stříkalo tolik krve.

  • Noc v muzeu - Akčně dobrodružná komedie z přírodovědného muzea, jehož noční hlídač Ben Stiller zjistí, že opravdové dobrodružství začíná teprve ve chvíli, kdy si zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy.

 

25. ledna

Dcera Madonny se při natáčení reklamy svlékla donaha. Klip propaguje rozmanitost | Video: Desigual
reklama
reklama
reklama