reklama

Lednové filmové premiéry

Leden za okny i v českých kinech je poněkud temný. Do kin jdou tři horory - Saw 3, Smrtící nenávist a Americká kletba - a tři drsní oscaroví kandidáti: Životy těch druhých, Krvavý diamant či Apocalypto.

Taxidermia
Taxidermia | Foto: Aktuálně.cz

Z ambicióznějších kousků upozorněme na Kaurismakiho Světla v soumraku, šokující Taxidermii a český animovaný film Jedné noci v jednom městě. V zimním období až nepřípadně bujarý je balkánský dokument Kniha rekordů Šutky. zasmějete se i při skvělé Mojí superbejvalce. Druhé a oficiální premiéry, tentokrát ve čtyřicítce kopií, se dočká snímek Obsluhoval jsem anglického krále. V lednu startuje také Projekt 100.

 

4. ledna

  • Životy těch druhých - Premiérou týdne je bezpochyby toto německé drama o tom, jak agenti tajné služby Stasi zasahovali v 80. letech do životů běžných Němců. Strhující film je oprávněně vážným kandidátem na Oscary i Zlaté globy.

  • Světla v soumraku - Typicky kaurismakiovský snímek o velmi zoufalém outsiderovi, který nemá ženu, nemá práci a osud s ním smýká, kam se mu zamane. Tenhle finský kovboj v hlídačské uniformě si přesto získá divácká srdce.

  • Dokonalý trik - Nový film režiséra filmů Memento či Batman začíná se odehrává na přelomu 19. a 20. století v Londýně, kde o slávu a prestiž mezi sebou soutěží dva prvotřídní kouzelníci nejen s pomocí kouzel, ale i velmi špinavých triků.

  • Saw 3 - Další hororový hit: Jigsawovi, obávanému mozku v pozadí krutých a promyšlených her, v nichž jeho oběti svádějí boj o vlastní životy, se s pomocí jeho nové učednice Amandy podařilo znovu uniknout policii a zmizet.

 

11. ledna

 

18. ledna

  • Fast Food Nation - Bruce Willis či Ethan Hawke ve filmu natočeném podle úspěšného besselleru o nevalných amerických stravovacích návycích. Film nejen pro ty, kterým se líbil dokument Super Size Me.

  • Kniha rekordů Šutky - skvělý dokument z jedné svérázné cikánské osady kdesi na Balkáně. Žijí tu samí rekordmani a šampioni, kteří vědí, že není důležité zúčastnit se, ale vyhrát.

  • Smrtící nenávi2t - Pokračování hororu Nenávist se stejně jako úspěšný první díl odehrává v jednom prokletém domě v Tokiu, kam přijíždí sestra hlavní hrdinky z minulého filmu, aby zjistil, co se tu vlastně stalo a proč přitom stříkalo tolik krve.

  • Noc v muzeu - Akčně dobrodružná komedie z přírodovědného muzea, jehož noční hlídač Ben Stiller zjistí, že opravdové dobrodružství začíná teprve ve chvíli, kdy si zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy.

 

25. ledna

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama