reklama

Kukaččí děti: Tchýně na ně mají nos!

Jak mohou být ptáci tak hloupí... Kukaččí mládě přece poznáte na první pohled - bývá potvůrka o hodně větší než jeho nedobrovolní adoptivní rodiče. Malá lidská ,,kukačka" má šanci zůstat inkognito přece jen o něco vyšší.

Foto: Profimedia

Jak mohou být ptáci tak hloupí... Kukaččí mládě přece poznáte na první pohled - bývá potvůrka o hodně větší než jeho nedobrovolní adoptivní rodiče. Malá lidská "kukačka" má šanci zůstat inkognito přece jen o něco vyšší.

Ale ne o mnoho. Maminky podvedených "tatínků" totiž mají oči ostříží a jen málokdy se v původu vnoučete zmýlí. Příležitostí prokázat důvtip je dost. Nevědomě údajně vychovává cizí dítě každý desátý táta - a podle některých odhadů dokonce každý čtvrtý.

Krev mé krve? Ani náhodou.

"Byl jsem úplný blbec a jsem doteď," krčí rezignovaně rameny podnikatel Jiří. S publikováním svého příběhu souhlasil jen pod podmínkou, že jeho jméno zůstane utajeno. V malém městečku, odkud pochází, by se po zveřejnění stala celá rodina terčem posměchu. Fešný modrooký blonďák Jiřík býval sexuálním idolem pražských kolejí Větrník. Prostě uměl. "Víš, kotě, my se k sobě nehodíme," zvykl si pronášet hlubokým témbrem, když se časně ráno plížíval z dívčích pokojů na koleji. Žádný div, že prvního syna si nechtě pořídil už ve druhém ročníku, jeho tehdejší přítelkyně se však rozhodla zůstat svobodnou matkou. Druhý syn, samozřejmě od jiné maminky, přišel na svět hned po státnicích, následován pompézní svatbou. Novopečený otec začal podnikat a holky na něj letěly dál. Přece je nebude odmítat kvůli tomu, že má doma krásnou a chytrou ženu... Ta nakonec přerušila nepřetržitou řadu nevěr rozvodem a Jiří, nyní už úspěšný podnikatel v Kristových letech, osaměl.

Z lovce se stala vděčná kořist vdavekchtivých třicítek. Zvítězila plavá právnička Denisa. Použila fintu starou jako lidstvo samo. "Čekáme spolu miminko! Musíš si mě vzít, jinak mě naši zabijou," oznámila jednoho večera Jiřímu plačky. Podlehl. Sedm měsíců po svatbě se jim narodil chlapeček s černýma jiskrnýma očima a tmavými prstýnky vlasů. Tehdy Jiřího přepadly pochybnosti. Kdy vlastně synka počal? Nebyla tehdy Denisa sama s kamarádkami v Tunisu? Na testy DNA se však odvážil až za dlouhé měsíce. Jak dopadly, je nasnadě. Následující půlrok nebyl příjemný. Skončil však tím, že smířený táta zachoval rodinu pohromadě a dál s láskou vychovává "kukačku", ke které si s manželkou pořídili vlastní dceru.

Pravda za 7000 Kč?

Na internetu či v telefonním seznamu si najděte firmu, která nabízí testy otcovství. Dostanete od nich speciální stěrku na odběr vzorku, podobnou vatovým tyčinkám určeným k čištění uší. Tou si několik vteřin jemně třete vnitřek úst proti stěně tváře. Získaný vzorek přenesete na speciální odběrovou kartu, která potvrdí, že je stěr v pořádku. Stejným postupem odeberete sliny potomkovi a obojí řádně označené odešlete ke zpracování do laboratoře. Ta vyhodnotí DNA testy do pěti dnů. Cena se pohybuje okolo 7000 Kč. Pokud někdo na výsledek opravdu pospíchá, může si připlatit a dozví se ortel za 48 hodin.

Testy DNA jsou spravedlivé: odhalí otce, kteří se vyhýbají odpovědnosti, chrání ty lživě obviněné, prozradí falešné nevěrnice. Testy otcovství si však nenechávají dělat pouze muži. I některé maminky zajímá, komu patří půlka genů jejich ratolestí - zejména v situaci, kdy se k ní nehlásí žádný z potenciálních tatínků. A o tom, jak citlivý nos mají na kukačky tchyně, jsme se zmínili už v úvodu článku. Zda je to ku prospěchu, či na škodu, zůstává otázkou. Pravdou totiž bývá nejvíc postiženo nevinné kukaččí mládě.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama