reklama

Zhubněte na dovolené: Kde vám pomohou?

Konečně zhubnout dá práci, ale s pomocí odborníků je to mnohem snazší. A dá se to spojit i s letní dovolenou...

Foto: Thinkstock

Pokud člověk nemá extrémně pevnou vůli, nebo obzvlášť velkou motivaci, hubne se opravdu těžko. Buď to protě nevydržíme, anebo vlastně pořádně nevíme, co ještě jíst můžeme, a co už bychom měli vynechat, málo nebo špatně se hýbeme... Je to zkrátka alchymie.

Ale nikoli neřešitelná. S tím, jak se rozvíjí obor všech možných odborníků na stravu a hubnutí, naštěstí přibývá i různých pobytových balíčků, které se specializují na to, aby vás naučily, jak účinně hubnout.

Díky tomu můžete zabít dvě mouchy jednou ranou - odjedete na dovolenou, odpočinete si, a zároveň vám někde daleko od všedních starostí odborníci poradí, jak se zbavit nadbytečných kil.

Vaše hubnoucí snahy samozřejmě podpoří jakýkoli wellness hotel - v bazénu potrápíte svaly, vypotíte se v sauně a všechno ještě podpoříte zeštíhlující masáží. Pokud ale chcete něco intenzivnějšího, máme pro vás pár zajímavých tipů:

Herálec

Vznešené prostory Chateau Herálec, kde najdete boutique hotel a spa kosmetické značky L'Occitane, jsou tím nejlepším místem, kde by chtěl člověk (nejen) hubnout. Majitelé to asi dobře vědí, proto nyní nabízejí speciální plán zdraví a štíhlosti. Pod odborným dohledem tady absolvujete první tři náročné detoxikační dny a pokud budete chtít, před odjezdem vám tu připraví košík plný základních ingrediencí na další tři dny celkem dvacetidenního programu, který by měl nastartovat váš nový život. Základem programu je přitom testování všeho, co jíte, abyste zjistili, co vám dělá dobře a co naopak škodí. "Chceme vás motivovat a ukázat vám, že to má hlavu a patu. S mým mužem jsme tento program objevili před půl rokem. Nejen že jsme zhubli spoustu kil, ale od té doby máme víc energie a obchází nás nemoci," říká majitelka zámku Alexandra kasperová, která se s vámi o své zkušenosti ráda podělí i přímo na místě.

Více info na www.chateauheralec.com.

Jáchymov

Nejprve vám spadne brada, když uvidíte nádherný hotel Radium Palace, který má slovo palác v názvu oprávněně. Během týdenního pobytu vám speciálně sestaví jídelníček, který tu rovnou začnete praktikovat, každý den si dáte hodinu a půl v bazénu, abyste si zvykli na pohyb, a za odměnu si dopřejete perličkovou koupel (také skvělá na celulitidu), dvakrát zajdete na lymfodrenáž a na masáž, do infrasauny, vyzkoušíte proceduru Vacuwell a proložit to můžete ještě rotopedem. Samozřejmostí je vstupní vyšetření u lékaře a také konzultace s nutričním terapeutem.

Více info na www.laznejachymov.cz.

Svatá Kateřina

Resort Svatá Kateřina nabízí mraky tematických balíčků. Můžete si vybrat třeba ten zaměřený na jógu, ale mají tu i speciální desetidenní program, který vám vysvětlí hubnutí a zdravý životní styl od A do Z. Samozřejmostí je vstupní a výstupní diagnostika na přístroji InBody, podle níž se pak bude odvíjet vše ostatní. Trenér se vám bude věnovat během sportovních aktivit, absolvujete také diagnostiku celulitidy, sezení s dietologem, výživovým specialistou, ale i s šéfkuchařem, který vám poradí s přípravou zdravé stravy. Všechno si tu samozřejmě už vyzkoušíte na ostro, a za odměnu na vás čekají i masáže, saunový rituál a wellness. A kdyby vám zbyl čas, určitě si objednejte ještě jízdu se psím spřežením, což je místní specialita.

Více info na www.katerinaresort.cz.

Poděbrady

Lázeňský hotel Park v Poděbradech nabízí jak program pro redukci váhy a detoxikaci organismu, tak i pobyt pro omezení a prevenci celulitidy, pokud by vás víc trápil právě tento problém. První zmiňovaný balíček můžete využít třeba jen na 4 dny, během nichž vás čeká pořádná porce chůza, ale také spousta účinných procedur, jako je lymfatická masáž, bylinný peeling i dva druhy uhličitých koupelí. Tomu my říkáme aktivní odpočinek. 

Více info na www.lapod.cz.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete hezčí obličej? Upravte si obočí. Poradíme jak

Na vlasy, na tělo i na vaření: Kokosový olej je zázrak

Pro hezčí tělo i pocit: V létě bychom měli jíst jinak

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama