reklama

Ženské šediny převálcovaly letošní trendy. Celosvětovým hnutím se inspirovaly i Češky

Když byla v době lockdownu zavřená kadeřnictví ve většině světa, ženy, jejichž kštice byly dlouhá léta zvyklé na obarvení, hleděly v zrcadle na své odrosty. V tu dobu také výrazně vzrostl zájem o vlasovou kosmetiku pro domácí použití. Rovněž odstartovalo zakládání skupin, které sdružovaly ženy se šedinami, aby tyto signály stárnutí vnímaly jako přirozenou věc, kterou není potřeba nijak skrývat.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Pro některé ženy byla doba, kdy se nemohly dostat do péče kadeřníka, impulsem k tomu, aby konečně odhodily stud před šedinami a z domu vyrazily se svou přirozenou barvou vlasů. Vznikl z toho celosvětový trend, do kterého se zapojily nejen známé osobnosti jako Gwyneth Palthrowová nebo Andie MacDowellová a celá řada žen napříč světem, ale také Češky.

V době celosvětového lockdownu se na sociálních sítích rozmohlo hnutí #FreeTheSilver, které nabádalo ženy, aby odhodily chemické barvivo a nechaly své vlasy růst přirozeně - šedivé, bílé či stříbrné. "Šedivým vlasům se ženy vždy vyhýbaly. Teď je to vzhled, o který usilují," všiml si nového trendu letos na jaře magazín Vogue. Stejně tak i The New York Times popsal nový přístup žen ke svým šedinám. 

"Za posledních šest měsíců jsem si se svými vlasy užila víc zábavy než kdy předtím. S šedivými se ve skutečnosti cítím silnější," cituje americký deník afroamerickou režisérku Liesl Tommy, která v srpnu s takovou barvou vlasů předstoupila před veřejnost na červený koberec. 

Podívejte se na ženy, které se do hnutí zapojily. 

reklama
reklama
reklama