reklama

Zásady péče o blond vlasy: Jak je oživit, rozjasnit a hydratovat?

Světlé vlasy mají řadu výhod. V první řadě vám dokážou ubrat několik let a pomohou vytvořit dojem nevinnosti. To ale musí vypadat skvěle. Věnujte jim proto pozornost, jakou si zaslouží.

Foto: Archiv PR

Říká se, že muži mají rádi blondýnky. O tom by se asi dalo polemizovat, ale raději si pojďme říct, jak se o blond vlasy starat, aby byly ještě krásnější a zářivější. A nezáleží na tom, jestli máte vlasy odbarvené nebo patříte k plavovláskám od přírody.

Své blond vlasy udržíte v kondici pomocí kvalitních pečujících přípravků, které vaše vlasy nijak nezatíží, ale dodaí jim pevnost a lesk. V drogeriích a specializovaných obchodech proto hledejte pečující produkty pro blond, barvené nebo melírované vlasy. Jemné šampóny, kondicionéry a stylingové přípravky s velkým množstvím hydratačních látek zabrání tomu, aby se zářící odstín vaší blond změnil v nevýraznou nudu.

Jakou zvolit péči?

Profesionální přípravky umí rozjasnit blond vlasy až o několik odstínů. Při každém mytí na závěr kštici důkladně opláchněte vlažnou vodou a minimálně jedenkrát týdně jim dopřejte regenerační masku.

Kvalitní péči nabízí produkty značky John Frieda. Základem je přitom zesvětlující šampon a kondicionér SheerBlonde Go Blonder, které jsou díky receptuře bez amoniaku a peroxidu šetrné k vlasům a vhodné ke každodenní péči. Jejich receptura navíc obsahuje citrusy a heřmánek a navrací vlasům jejich zdravý vzhled i hebkost, aniž by je vysušovala.  

Naše BLOND tipy:

  • Opravdu chcete, aby vaše blond vlasy vypadaly přirozeně? Pak byste je nikdy neměli zesvětlovat o více než dva odstíny. V úvahu vezměte také barvu vašeho obočí. Je-li diametrálně odlišná od zvoleného odstínu, nebude nová barva nikdy působit přirozeně.
  • Při konečné úpravě vlasy raději nefoukejte horkým vzduchem, ale nechte je nejdříve trochu přirozeně proschnout a na závěr vyfoukejte vlažných vzduchem. Kulmu a žehličku na vlasy používejte minimálně. Vlasy pak nebudou suché a náchylnější k lámání.
  • Odbarvené vlasy bezpodmínečně vyžadují, abyste jim každý týden dopřáli masku. Na rozdíl od kondicionérů obsahují vlasové masky aktivní ingredience, které pronikají hluboko do struktury vlasů. Každé odbarvování má za následek poškození povrchu vlasů - a pravidelné používání vlasových masek toto poškození zmírní.
  • Mají vaše platinově blond vlasy nažloutlý nádech? Napravit to mohou šampony pro šedé či bílé vlasy, které nežádoucí žluté tóny neutralizují pomocí červenofialových pigmentů. Přírodními spojenci v boji proti nažloutlému nádechu vlasů jsou heřmánek a levandule. Mezi ingrediencemi produktů vlasové péče patří obě tyto bylinky k velmi oblíbeným stálicím.
  • Chystáte-li se ještě letos na dovolenou k moři, pamatujte si, že blond vlasy jsou náchylnější na slanou vodu a sluníčko. Sebou do kufru si proto přibalte speciální vlasovou kosmetiku, jež obsahuje ochranu proti slunečním paprskům.

Podtrhněte svou image!

Své image blondýnky byste měla přizpůsobit nejen celkovou péči o vlasy, ale také svůj šatník a make-up. Vsaďte na veselé barvy, nebojte se na sebe upozornit. Pokud se ale chcete držet spíš při zemi, bude vám slušet cokoliv v odstínu starorůžové, švestkové nebo slonové kosti. Oči zvýrazněte černou řasenkou a stíny, a pusu leskem na rty nebo rtěnkou. Ohlédne se za vámi každý!

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama