reklama

Zapomeňte na posilovnu, cvičit můžete venku: Jak a kde?

Cvičit venku pod širým nebem je nové chodit do fitka. Balit tašku, někam jezdit a pak teprve cvičit, už se nenosí. Prostě jděte ven a cvičte. Poradíme jak a kde.

Foto: Shutterstock

Kvůli pořádnému tréninku se není nutné zavírat do fitness centra, omezovat se zdmi nebo kapacitou posilovacích strojů. Město samo totiž nabízí dostatek překážek k tomu, aby se stalo tím nejlepším tréninkovým prostředím.

Žít efektivně, neztrácet čas a trávit víc času venku než v kanceláři je velkým trendem současnosti. Nezavírejte se ale ani v posilovně a raději cvičte kdekoli venku. Nemusíte nikam dojíždět a kromě času ušetříte i peníze za vstup do fitka.

Jak přesně to udělat? V první řadě se poohlédněte po venkovních posilovnách, které vznikají nejen na sídlištích po celé republice čím dál rychleji a častěji. Účinně suplují nástroje v posilovně od rotopedu, přes hrazdy, činky až po nejrůznější lavice a věže. Závaží tu často nahrazují různé velikosti pneumatik, ze kterých si také můžete vytvořit překážkovou dráhu.

Druhá varianta je ještě jednodušší - prostě si uděláte posilovnu z toho, co zrovna potkáte na ulici. Využijte schody, zábradlí, lavičky, nebo si pořiďte TRX, které sbalíte do malého batůžku a venku zavěsíte na první silnější větev.

Na podobném principu funguje i projekt Gym is Everywhere, v jehož rámci vzniklo v Praze, jejím okolí, v Hradci Králové i v Brně už čtyřicet tréninkových spotů. Poznáte je podle loga Reebok Delta či hashtagu #GymIsEverywhere. Hledejte je na zemi, kam byly vymyty do špinavého chodníku.

Pokud navíc sami najdete zajímavé místo, kde se dobře cvičí, můžete ho prostřednictvím formuláře na webu www.bemorehuman.cz mezi tyhle spoty přidat. Časem tak vznikne svým rozsahem jedinečný přehled workoutových zón po celé České republice.

A kdybyste náhodou potřebovali nové oblečení na cvičení, vyfoťte se při tréninku, fotku pověste na Instagram s výše zmíněným hashtagem - tři nejzajímavější posty získají outfit značky Reebok dle vlastního výběru.


Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama