reklama
 

Vyzkoušeli jsme: Fitness náramek, který skvěle funguje i dobře vypadá

Vypadá jako designový módní doplněk, ale je to skvělý pomocník, který oceníte nejen při běhání.

Foto: Samsung

Otestovali jsme druhou generaci sportovního náramku od Samsungu. Jmenuje se Gear Fit 2 a spojuje funkci chytrých hodinek, které propojíte s telefonem, a náramku, který mapuje všechny vaše sportovní výkony.

Nejprve vás na Gear Fit 2 zaujme jeho vzhled. Minimalistický, elegantní, s efektivním zaobleným dotykovým displejem. Jde konečně o sporttester, který se nemusíte stydět nosit po celý den, vybrat si navíc můžete ze tří barev.

Je velmi lehký a uvítali jsme také možnost pořídit si kratší variantu řemínku. Zkrátka jsou tyhle hodinky dělané na to, abyste je mohli nosit 24 hodin denně.

Co vlastně umí?

V první řadě vám permanentně měří tep. Každých deset minut se spustí optický senzor a změří srdeční tep, aniž byste museli nosit hrudní pás. Kromě toho také sám pozná, kdy začnete běhat. Odpadá veškeré spouštění, stejně jako vypínání. Jakmile s aktivitou skončíte, náramek to opět pozná a trénink automaticky vyhodnotí.

To je podle nás opravdu geniální počin a asi největší výhoda přístroje. Druhým největším plusem je zmíněný vzhled. Je fajn, že vám celý den měří všechny kroky, nastavit můžete i počet vystoupaných pater, takže konečně máte i v telefonu kompletní přehled, i když s ním nechodíte i na záchod – náramek zkrátka máte na ruce a o nic se nestaráte.

Dále má náramek přesnou GPS, takže už nemusíte nosit mobilní telefon, abyste si mohli zaznamenat všechny údaje a trasu. Pokud náramek máte spárovaný s telefonem, data se přenesou automaticky. Samozřejmě není určený jen na běhání, ale i pro jízdu na kole nebo třeba pro cvičení v posilovně.

Má nějaké nevýhody?

Někoho může zarazit, že není voděodolný. Lehký deštík mu asi neublíží, ale do sprchy nebo do bazénu s ním určitě nemůžete. 

Pokud jste zvyklí při sportu sledovat rychlost nebo třeba počet spálených kalorií, tady můžete mít trochu problém. Kvůli šetření baterie se totiž displej zhasíná a zase se rozsvítí, když zvednete ruku. Jenže při sportu to ne úplně vždy funguje.

Náramek seženete za 4990 korun.

Související

reklama

Komerční tip

reklama