reklama
 

Vyzkoušeli jsme: Hloubková regenerace vlasů v kadeřnickém salonu

S mými vlasy už jsem přestala bojovat. Přestala jsem je žehlit i barvit. Jsou kudrnaté a kvůli mým dřívějším experimentům i dost suché. O to víc mě zajímalo, co s nimi udělá hloubková regenerace přímo v kadeřnickém salonu.

Foto: iStock

Mít možnost jít si vyzkoušet hloubkovou regeneraci vlasů do salonu Libora Šuly mě moc potěšilo, ale přiznám se, že jsem byla taky trochu obezřetná. Mám ráda přírodní věci a rozhodně jsem nechtěla žádný velký zásah, který by se po dvou týdnech vymyl a nechal moje vlasy v ještě horším stavu, než jakém byly. Naštěstí se mé obavy ukázaly jako zbytečné.

Mé kadeře jsou kudrnaté a suché - tak moc, že někdy dokážu být bez umytí hlavy i pět dnů, což mé okolí s vlasy jako hřebíky a potřebou mýt si je denně, nechápe. V mládí dostávaly pěkně zabrat, každý den jsem si je totiž po dobu šesti let žehlila. Někteří mí spolužáci ze střední tak dodnes netuší, že moje přirozené vlasy nejsou rovné. Přidejte k tomu experimenty s barvením a na problém je zaděláno.

Naštěstí už dva roky žiju bez žehličky, barev a vlasy dávám do kupy pomocí přírodních olejů. Kokosový, arganový, mandlový, olivový, používám všechno. To co mi právě sedí. V kadeřnictví Libora Šuly se mě ujal příjemný kadeřník Patrik, který po důkladném prostudování mých vlasů i nároků usoudil, že bychom mohli vyzkoušet novou řadu Kérastase, Aura Botanica. Kérastase zbožňuji, jejich masky byly kdysi to jediné, co na mé suché vlasy zabíralo, takže jsem nadšením jásala.

Jelikož se snažím o vlasy pečovat přírodně, tak mě moc potěšilo, když jsem se dozvěděla, že nová řada Aura Botanica je navíc bez sulfátů, parabenů, silikonů a plná přírodních výživných olejů, v čele například s mým oblíbeným kokosovým a arganovým. A nejen to. Samotné ingredience se získávají z malých lokálních farem prostřednictvím zodpovědného nákupu. Navíc je většina složení ekologicky odbouratelná a i obaly jsou vyrobeny z tzv. PCR plastů, což je materiál recyklovaný spotřebiteli, a tak šetří planetu.

Moje vlasy tuto hloubkovou hydrataci a regeneraci podstoupily v ten nejlepší možný čas, a to po dvou týdnech strávených v Thajsku. Vlasy po této dovolené už málem nevypadaly jako vlny, ale rovnou dredy. Kadeřník Patrik je nejdříve umyl šampónem z řady Aura Botanica, Bain Micellaire, který z vlasů odstraní veškeré nečistoty a vlas otevře, aby mohl poté nasáknout všechnu výživu a hydrataci. Na dotek jsou vlasy po šampónu opravdu drsné, to je znamení, že je vlas vyčištěný a připravený přijmout pečující složky. Po šampónu následovala hydratační hloubková péče, která poskytuje až 48 hodin trvalé výživy a kontroly proti krepatění. Patrik mi taky do konců vetřel kapku vyživujícího olejového elixíru, který obsahuje směs olejů - kokosového, avokádového, arganového, jojobového a esenciální olej ze sladkých pomerančů.

Vlasy byly po celém tomto rituálu, který můžete v kadeřnictví Libor Šula s produkty Kérastase Aura Botanica zažít, nádherně lesklé, uhlazené, vyživené a nadýchané. Sice mi poté štěstí moc nepřálo, protože jsem musela kličkovat mezi kapkami deště, ale i tento první zátěžový test vlasy (a já) zvládly.

Já teď už jen přemýšlím, co si z této řady pořídit domů jako první.

Související

reklama

Komerční tip

reklama