reklama

Povislá břicha i obtloustlá stehna. Takové hnutí v lockdownu oslovuje nejvíc lidí

Upravované fotografie, bezchybná pleť a ani gram tuku na břiše. Takové fotky, které sdílí tisíce lidí na sociálních sítích, rozčílily Mik Zazonovou, která založila hnutí za normální těla. Právě v dobách současného lockdownu má příznivců nejvíc za svou historii.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Den co den lidé po celém světě brouzdají po sítích pro inspiraci i zahnání nudy a každý den naráží na dokonalé fotografie ostatních, a degradují tak svou hodnotu vlastního těla. S tím chtěla něco udělat Mik Zazonová, fitness koučka a zakladatelka hnutí #NormalizeNormalBodies. Její iniciativa v dobách lockdownu po celém světě získává nesmírně velkou podporu. 

Na sociálních sítích stále platí, že jakmile nepózujete správně a atraktivně, nemáte dobré osvětlení, nepořizujete si implantáty, nepodstoupíte botox nebo nevypadáte, jako byste právě docvičili, nemáte šanci na úspěch. Realita se na obrázkových příspěvcích ale nemusí ukazovat vůbec.

Podle Zazonové jde o nepřesné a upravené znázornění skutečnosti, což může vést k velkému tlaku na ženy, především dospívající dívky, aby se pokusily kopírovat téměř nedosažitelný výsledek. Právě proto americká fitness koučka zahájila před časem hnutí za normální těla, #NormalizeNormalBodies, aby inspirovala další uživatelky sociálních sítí a pobídla je k zapojení. Spousta žen po celém světě tak neváhala ukázat své nedokonalosti - převislá břicha, širší stehna, jizvy na zadku nebo jiné tělesné abnormality. Cílem je požadavek na jejich normalizaci.

Podívejte se, co všechno ženy zapojené do tohoto hnutí na sebe odhalily. 

reklama
reklama