reklama

Vlasy po zimě? Potřebují detoxikační peeling

Nošení teplých čepic a neustálé střídání teplého a studeného vzduchu během zimy zanechá obvykle na vlasech i pokožce hlavy nesmazatelnou stopu. Na jaře je proto zapotřebí dodat vlasům energii a potřebnou vitalitu. Jak na to?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Vlasová pokožka bývá po zimě mastná a objevují se na ní nežádoucí šupiny. Účes nedrží, pokožka nepříjemně svědí, vlasy jsou přesušené, a proto máme nutkání je mýt častěji než obvykle.

"S příchodem jara jsou vlasy rozlítané, elektrizují, postrádají lesk a dochází k jejich lámání. Mnoho lidí si stěžuje na suché konečky a více se cuchající vlasy," přibližuje stav vlasů po zimě Lenka Kašpaříková, tricholožka a majitelka Vlasového centra a kliniky zdraví Clinical Hair&Health. Kromě vnějších podmínek ovlivňuje kvalitu vlasů na jaře také strava, která během zimy nebývá tak pestrá. To vše vede k tomu, že dochází k navýšení citlivosti a podráždění vlasové pokožky i samotných vlasů.

Vlasová kúra na míru 

Pokud chceme kvalitu vlasů rychle a efektivně napravit, je nutné nejprve analyzovat jejich aktuální stav a zaměřit se na cílenou péči. Jen tak je možné sestavit vlasovou kúru ušitou na míru a vyhnout se omylům, včetně nežádoucího střídání různých vlasových preparátů.

Takovou cestu představuje právě trichologické vyšetření, které probíhá za pomoci trichologické mikrokamery umožňující sledovat detail hlavy i samotného vlasu přímo na obrazovce. "Speciální mikrokamerou sledujeme stav pokožky a vlasu, včetně kořínku. Touto cestou zjistíme, jak je vlas vyživován, a v čem spočívá příčina případného problémů, říká Lenka Kašpaříková.

Co dalšího může vlasům vrátit zpět ztracenou kondici? 

reklama
Doporučené recepty
    reklama