reklama

VIDEO: Určitě se umíte natřít opalovacím krémem?

Aby opalovací krém fungoval, musíte ho umět správně použít.

Foto: Isifa/Thinkstock

Jedním z důvodů, proč spousta lidí stále kašle na používání opalovacích krémů, je ten, že mají pocit, že "opalováky" stejně nefungují. Jenže je už nenapadne, že krémy nefungují proto, že je lidé použili špatně.

Buď nanesli příliš tenkou vrstvu krému, nebo ho nerozetřeli na celé tělo, a tak není divu, že se některá místa spálila a poté třeba oloupala. Jak ale zjistit, že jste nezapomněli na špičku nosu, uši, nebo třeba ramena, když rozetřený krém není vidět?

Jak?

Letos v létě máte jedinečnou šanci zjistit, jestli krém aplikujete správně, a také se podívat, jak slunce už teď poničilo vaši kůži. Některé pigmentové skvrny, které vznikají právě v důsledku spálení a nedostatečné ochrany, totiž zatím nejsou vidět, ale pleť o nich už teď ví a za pár let je bohužel spatříte i vy, pokud se nezačnete lépe chránit.

Jaký vliv má slunce právě na vaši kůži, ale také to, jak funguje opalovací krém, jak absorbuje sluneční paprsky a kůže díky tomu tmavne, můžete vidět už teď pomocí speciální UV kamery.

Čtěte také: 10 důvodů, proč používat opalovací krém. A začít hned

Při pohledu přes ni se lidská tvář zobrazuje jiným způsobem než jsme zvyklí, protože tato technika, která využívá novou technologii takzvané UV videografie, dokáže znázornit jinak neviditelnou UV část slunečního světla. Světlá kůže vypadá bledá, tmavá vypadá ještě tmavší a kamera navíc zvýrazní veškerou pigmentaci včetně té, která pouhým okem není vůbe vidět.

Zpočátku přitom šlo jen o umělecký projekt výtvarníka a fotografa Thomase Leveritta, který kameru vlastně vyvinul. První snímky byly i pro něj překvapením. Stejně překvapení jsou pak i lidé, když spatří svou kůži v "novém světle". Jak říká Thomas, s tolika skvrnami v obličeji se zkrátka nikdy neviděli.

Skvrny jsou pak viditelné především na dospělých, protože kůže dětí ještě nebyla tolik vystavená slunečnímu záření. Ovšem už u teenagerů vidíte, jak se rozdíly v pigmentaci zvětšují. Nejpatrnější je to ve tváři a na rukách, tedy na místech, kam slunce dopadá nejčastěji.

Kde?

Po celé léto bude "UV tým" se svojí speciální kamerou cestovat po českých koupalištích a plážích, kde můžete pravdu zjistit i vy. Přesná místa zastávek se průběžně dozvíte zde. Za vším stojí značka Nivea, proto odborníky a kameru hledejte v typicky modrých stanech s logem.

Následující video vám pak ukáže, jak kamera funguje a co všechno díky ní můžete zjistit:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 kosmetických vychytávek, které vám zpříjemní léto

Květiny, džungle, orient: Oživte šatník odvážnými vzory

Jíte správně? 20 potravin pro ploché břicho

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama