reklama

V 56 letech boří mýty o stáří i výšce. Kathy Jacobsová pózuje pro Sports Illustrated

Šestapadesátiletá Američanka se postavila vlastním tělem stereotypu, že když je vám přes padesát, to nejlepší máte za sebou. Odhalila se pro plavkový speciál a dokázala světu, že ani ve středních letech nepatří do starého železa.

V 56 letech pózuje pro Sports Illustrated. Kathy Jacobsová boří mýty o stáří a nedostatečné výšce | Video: Sports Illustrated Swimsuit

Američanka Kathy Jacobsová jako první žena ve středních letech pózuje pro plavkový speciál časopisu Sports Illustrated. Minulý rok ji časopis nevybral, ona se ale rozhodla, že se svého snu nevzdá. Na stránky časopisu se dostala tento rok. 

"Je důležité nediskriminovat lidi, ženy i modelky kvůli jejich věku nebo výšce a doufám, že právě můj vzhled pomůže čtenářům i společnosti změnit pohled na krásu. Jsem vděčná, že jsem šanci pózovat dostala, protože dvě věci, které nemůžete na sobě změnit, je vaše výška a váš věk," řekla Jacobsová, která dělala modelku v osmdesátých letech, pro Associated Press. 

Šestapadesátiletá Jacobsová má třiadvacetiletou dceru a je čtyřiadvacet let vdaná. Kromě snu pózovat měla vždy také podnikatelské ambice, vytvořila například sady na pečení dortů a sušenek nebo kosmetickou řadu pro ženy přes čtyřicet. Protože ale neměla na uvedení kosmetické řady peníze, začala před rokem pracovat za minimální sazbu v pohostinství.

"Uklízela jsem podlahu v jednom kalifornském baru, když jsem si řekla, že ještě zkusím udělat nějaké své fotky a poslat je také do Sports Illustrated, a ono to vyšlo. Takže každý, kdo si myslí, že už je příliš pozdě, tak to není pravda. A já jsem tady od toho, abych všem ukázala, že si mají věřit," řekla pro Fox News. 

Ve středních letech je pořád kus

Jacobsonová tak na rovinu mluví o tom, že odmítá přijmout pohled společnosti na ženy i muže přes padesát let, kteří jsou podle veřejného pohledu už odepsaní a to nejlepší mají za sebou. "Víte, je velmi bolestivé někomu říct, že jeho čas už vypršel, že už je kvůli nějakému číslu po záruce. Když je vám padesát nebo šedesát, máte pořád potenciálně čtyřicet nebo padesát let na téhle planetě a to máte být tahle další léta už mrtví? Nebo se naopak přes tohle dostanete a ukážete světu, kdo jste?" rozhořčila se v rozhovoru pro Fox News Jacobsová. 

Kromě časopisu Sports Illustrated se objevila také v několika reklamách a když se její fotografie rozšířily na internetu, Jacobsonová začala dostávat desítky zpráv a emailů s dotazy, jak se o sebe a své tělo stará.

"Nejím maso, pouze ryby a piju hodně mandlového mléka, které používám každý den do své kávy a smoothie. Na snídani si pak dávám smoothie s jahodami nebo borůvkami a vegetariánskými párky. Někdy si místo toho udělám vajíčka se sýrem a rajčaty. Pak jím například saláty s různými druhy fazolí a sýry. Nejím cukr, ale neodolám mandlovým krekrům a peču mandlové muffiny oslazené stévií nebo jinou náhražkou cukru," řekla pro portál boredpanda.com.

První číslo plavkové edice časopisu Sports Illustrated vyšlo v roce 1964 a od té doby si stále udržuje image pokrokového magazínu, ve kterém se objevují například plus-size modelky, transgender modelky nebo needitované fotografie. 

Mohlo by vás zajímat: Celebrity v plavkách

Celebrity v plavkách. Předvedla se Eva Longoria i Bella Hadid | Video: Instagram
reklama
reklama
reklama