reklama

Upleťte si rybí cop: Jednoduchý účes, se kterým zazáříte

Hledáte jednoduchý, ale zároveň zajímavý účes, který bude rychle hotový? Vyzkoušejte rybí cop. Hodí se na každou příležitost.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia

Rybí cop je ideální varianta klasického zapleteného copu. Vypadá o dost efektněji a taky pracněji, ale ve skutečnosti je opravdu jednoduchý.

Rozhodně si ho také oblíbíte, až příště zase budete ráno spěchat.

Jak na něj?

Klasický cop se plete ze tří dílů, ten rybí pouze ze dvou, takže vlasy rozdělelte na dva díly. Začněte tak, že ze zevní strany levé strany vlasů oddělíte tenký pramínek, ten veďte přes levý díl vlasů až pod pravý, kde ho tak přidáte k pravé půlce vlasů. To samé pak uděláte i na druhé straně. Tedy ze zevní pravé strany oddělíte pramínek a uchytíte jej pod levou vnitřní stranou. Střídejte strany, dokud nedojdete na konec copu.

Jak vidíte, není to vůbec těžké.

Pár tipů

  • Vlasy se obecně zaplétají lépe, když nejsou čerstvě umyté. Ideální je, když si umyjete vlasy den předem.
  • Zkuste brát pokaždé stejně rovnoměrné pramínky vlasů, výsledek bude vypadat elegantněji a uhlazeněji. Pokud je rybí cop moc utažený, zkuste z něj pramínky vlasů pouvolňovat, docílíte uvolněnějšího looku. 
  • Pokud máte dlouhé vlasy, můžete výsledek zamotat do drdolu, nebo klidně i okolo hlavy. Takový účes je ideální na ples, svatbu nebo jinou událost.
  • Samotné pletení copu i výsledný efekt zajistí i vhodné kosmetické přípravky. Skvěle fungují různé pasty a tvarující gely, které vám pomohou jednotlivé pramínky lépe uchopit a pracovat s nimi. Přitom vlasy nezatíží.
  • Výsledek vždy radíme zafixovat lakem na vlasy. Pokud se chystáte na ples, efektní bude lak, který dodá vlasům lesk.

Podívejte se v grafice na inspiraci, jak takový rybí cop může vypadat.

reklama
reklama