reklama
 

Stop suchým vlasům v zimě: Začněte se správnou péčí už teď

Chladné počasí vlasům neprospívá. Trápí vás suché lámavé konečky vlasů, které se i po ustřihnutí vrací? Přečtěte si, jak jim dodat výživu.

Foto: iStock

Poslední dobou vypadají vaše vlasy zničeně a vysušeně? Znamená to, že zima oficiálně přichází. Se suchou hřívou se ale nemusíte smířit. Jak dát vaše vlasy zase zpátky dokupy?

Moderní výrobky většinou slibují zázraky na počkání. Tak jednoduché to ale většinou není. Podívejte se na následující přírodní tipy, které vám pomohou dosáhnout dost možná podobných nebo i lepších výsledků.

Nemyjte si vlasy každý den

I Kim Kardashian se přiznala, že si vlasy myje jen jednou za tři až pět dní. Ano, čtete správně. Časté mytí vlasů je totiž připravuje o jejich přirozené oleje, které vlasová pokožka vytváří a ve výsledku jsou tak vlasy suché a nevyživené. Pokud si hlavu myjete každý den, je taky pravděpodobné, že bojujete s mastnou pokožkou, jelikož ta se snaží vypořádat se suchostí, která pro ni není přirozená. 

Studená voda

Občas pomůže i něco tak jednoduchého jako propláchnout na konci mytí vlasy studenou vodou. Studená voda totiž vlas uzavře a tím jim dodá větší lesk a život. Můžete taky zkusit přidat trochu vinného octa, přidává lesk.

Jste to, co jíte

To, co máme na talíři významně ovlivňuje jak kvalitu vlasů, tak pokožky. Pokud vás trápí suché vlasy, zařaďte vejce, špenát, mrkev, ořechy a mořské plody. Můžete vyzkoušet taky doplňky stravy pro suché vlasy.

Zbavte se suchých konečků

Občas je ta jediná pomoc se suchých konečků jednou provždy zbavit a vlasy ustřihnout. Suché vlasy byste si měla nechat stříhat pravidelně, aby měly šanci se dát zase dohromady. Lehké prostříhání vlasů dokáže vytvořit na vaší hlavě zázraky. 

Olejové masky a zábaly

Oleje jsou obecně to nejlepší, co suchým vlasům dopřát. Konopný olej obsahuje omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny, které vlasy vyživí a navíc je i chrání před vlivem počasí. 

Vyzkoušet můžete i kokosový olej. Ten je nejen skvělý doplněk v kuchyni, funguje dobře i na vlasy, pleť a celé tělo. Pro jeho hutnou konzistenci se hodí obzvláště v zimních měsících. Olej o velikosti oříšku naneste do spodní délky vlasů, abyste se vyhnuli mastnotě vlasové pokožky. Ideální pro suché, lámavé i barvené vlasy.

Pro pravidelnou péči o vlasy si pořiďte produkty s výživným složením, ideální jsou šampony, kondicionéry a masky s obsahem hydratačních a regeneračních složek. Některé značky vlasové kosmetiky (např. Gliss Kur nebo Schauma) dokonce nabízeji i speciální zimní edice, které jsou v obchodech právě v prodeji.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama