Jak chránit pleť před působením škodlivin z ovzduší
Znečištěné životní prostředí, stres, příilišná konzumace alkoholu a kávy. Všechny tyhle vlivy škodí našemu tělu, tedy i pokožce.
Pokud k tomu připočteme špatnou imunitu a nedostatek vitamínů, je pak docela jasné, že pleť je povadlá a zašedlá. Recept našich prababiček na krásu zněl jednoduše: studená voda po ránu a hodně procházek vydalo za všechny kosmetické zázraky.
Naši předkové se ale nepotýkali se smogem, splodinami a dalšími "vedlejšími účinky" moderní doby. Proto i ti, kteří přes den nenosí make-up, by měli večer odstraňovat nečistoty pomocí pleťového tonika. Bez čeho se krásná pleť neobejde? Vyžaduje osmihodinový spánek a cvičení po ránu. Dobře jí udělá také čas od času lymfomasáž obličeje.
Teplotní výkyvy
Netýkají se jenom zimy, kdy přecházíme do suchého vytopeného vzduchu, ale i v létě. Vystoupíte z rozpálené ulice do klimatizovaného obchodu a teplotní šok je na světě. Pleť je pak z toho zmatená a reaguje zarudnutím. Zklidní ji krém s obsahem heřmánku, měsíčku lékařského a rozmarýnu. Nepřehánějte to také v létě s množstvím kosmetických produktů, aby se póry neucpávaly.
Prach i na tváři
"Kde se tu ten prach zas bere," říkáme si často. Vždyť jsme ho před pár dny utřeli a teď je tu zas. Bohužel přílišná prašnost je následek života ve městě a její stopy zůstávají i na našem obličeji. Pečlivé odličování je základ, protože prach v kombinaci s make-upem může póry ucpávat, podporovat tvorbu nevzhledných černých teček. Najděte přípravek, který ale nebude pleť nadměrně vysušovat.
Správná hydratace
Pleť městského člověka je často vysušená, o teplotních výkyvech už jsme psali výše. Potřebujeme tedy vypít nejen minimálně 1,5 litru tekutin (voda, bylinkové čaje) denně, ale také používat hydratační přípravky. Dodat pokožce vláhu mohou krémy s mandlovým máslem a vitamínem E, které fungují jako antioxidanty.