reklama

Návod, jak být ráno sexy za 10 minut

Zaspali jste, nebo prostě jen nestíháte a potřebujete vypadat k světu? Je tady pár rad a tipů, jak toho docílit.

Foto: iStock

Mám sice dítě, takže naše ranní starty jsou poněkud chaotické a na poslední chvíli, ale na druhou stranu musím přiznat, že to, že v koupelně ráno strávím maximálně deset minut, není dítětem, ale mnou. Delší čas mi vždycky přišel trochu jako ztráta času.

Samozřejmě, jinak se chová v koupelně mladá žena, jinak starší. Ta mladá tam stráví více času ne proto, že to potřebuje, ale proto, že experimentuje, zkouší a vrství. Žena středního věku nepotřebuje vrstvit, ale potřebuje připravit a vyživit pleť, což je pak osmdesát procent jejího úspěchu. Takže tady jsou moje rady, z pohledu ženy po třicítce:

1) Na ranní sexy vzhled se musíte připravit už večer. Pokud máte trochu času, zkuste gomáž, masku nebo hydratační peeling a po nich naneste výživný krém nebo kombinaci krému a séra. Nezapomeňte také na rty!

2) Ranní sprcha plus umytí obličeje a zubů je samozřejmě základ nejen krásy, ale i čistoty a zdraví. Po vysušení tělo natřete olejem nebo bambuckým máslem a na obličej nastříkejte termální vodu, nebo levandulovou či růžovou květovou vodu. Potom nanášejte krém, na který jste zvyklá a u kterého víte, že vám dělá dobře. Dále stačí kapka rozjasňujícího make-upu, upravit obočí, přidat balzám, tvářenku a vůni, a můžete do světa.

3) Pokud máte minutu navíc, klidně řasy přejeďte mascarou, a pokud jste zběhlá v očních linkách, udělejte si ji na horním víčku podél řas. Oči se vám opticky otevřou. 

4) V případě, že zrovna nestíháte umýt a foukat vlasy, nevybíhejte s mokrou hlavou. Jednak se můžete nachladit, a taky s mokrými staženými vlasy do culíku žádnou velkou hitparádu neuděláte. Raději po ránu použijte suchý šampon, ty opravdu kvalitní vám vytvoří doslova dramatický look. Až se budete sama divit. 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama